[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 14. 06. 2024   Meniny má Vasil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Októbrový úmysel Svätého Otca: Za Cirkev otvorenú pre všetkých
P:3, 04. 10. 2022 18:47, ZAH

Vatikán 4. októbra (RV) V mesiaci október pozýva pápež František myslieť v modlitbe na kráčanie Cirkvi v synodálnom procese: „Modlime sa, aby bola Cirkev stále verná evanjeliu, aby ho odvážne ohlasovala a tak sa stávala solidárnejšou, bratskejšou a otvorenejšou, a nech sa vždy vyznačuje synodalitou - ochotou putovať spoločne: ľud, biskupi a pápež“.

Vo videu, ktoré v pondelok 3. októbra zverejnila Svetová sieť modlitby pápeža (Apoštolát modlitby), sa pápež František prihovára týmito slovami:

„Čo znamená „konať synodu“? Znamená to kráčať spolu: syn-hodos. V gréčtine to znamená „kráčať spolu“ a kráčať rovnakým smerom. A práve to Boh očakáva od Cirkvi tretieho tisícročia. Aby si znovu uvedomila, že je ľud kráčajúci na ceste a že tak musí robiť spoločne.

Cirkev s týmto synodálnym štýlom je cirkvou načúvania, ktorá vie, že načúvať je viac ako len počuť. Je to vzájomné načúvanie si v našej rozmanitosti a otváranie dverí tým, ktorí sú mimo Cirkvi. Nejde o zhromažďovanie názorov, ani o vytvorenie parlamentu. Synoda nie je anketa, ide o načúvanie protagonistovi, ktorým je Duch Svätý, ide o modlitbu. Bez modlitby to nebude synoda.

Využime túto príležitosť, aby sme boli Cirkvou blízkosti, čo je Boží štýl: blízkosť. A vyjadrime vďaku celému Božiemu ľudu, ktorý svojím pozorným načúvaním kráča po synodálnej ceste.

Modlime sa, aby Cirkev, verná evanjeliu a odvážna v jeho ohlasovaní, čoraz viac žila synodalitu a bola miestom solidarity, bratstva a prijatia.“

Úmysel slovenských biskupov: horlivá misia v každom prostredí

Biskupi Slovenska výberom úmyslu na mesiac október pripomínajú, že každý veriaci je povolaný k misijnému poslaniu tam, kde sa nachádza. Úmysel znie:

„Aby sme boli horlivými misionármi v každom prostredí a vo všetkých okolnostiach.“



( TK KBS, RV, jb, mh; rp ) 20221004027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]