[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 12. 06. 2024   Meniny má Zlatko      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Posvätný rád diakonátu prijal v Ríme slovenský seminarista Mudrák
P:3, 03. 10. 2022 11:21, ZAH

Rím 3. októbra (TK KBS) V sobotu 1. októbra sa v Kostole sv. Ignáca z Loyoly (Chiesa Sant'Ignazio di Loyola in Campo Marzio) v Ríme uskutočnila kňazská a diakonská vysviacka troch študentov teológie, ktorí sa formujú v Pápežskom Kolégiu Germanicum et Hungaricum.

Slávnosti kňazskej a diakonskej vysviacky v rímskom Kostole sv. Ignáca z Loyoly (Chiesa Sant'Ignazio di Loyola in Campo Marzio) predsedal prefekt Dikastéria pre náuku viery, kardinál Luis Francisco Ladaria Ferrer SJ. Vďaka vkladaniu rúk a konsekračnej modlitbe svätiteľa sa stal jeden diakon kňazom a dvaja kandidáti diakonmi.

Rim, vysviacka, Mudrák

Posvätný rád diakonátu prijal aj slovenský seminarista Frederik Mudrák, pochádzajúci zo Šurian. Bude slúžiť ako diakon v Trnavskej arcidiecéze, ktorá ho na štúdia v Ríme vyslala.

Ďalším vysväteným je diakon pre maďarskú diecézu Debrecín - Nyíregyháza a kňazstvo prijal nemecký diakon z diecézy Paderborn. Kardinál Ladaria Ferrer sa vo svojej homílii zameral na Kristove slová:

„Bezo mňa nemôžete nič urobiť!“ a povzbudil svätencov, aby ich kňazská a diakonská služba mala vždy základ v Kristovi a nie vo vlastných silách. Všetci traja kandidáti sa pripravovali na prijatie posvätných rádov filozoficko-teologickým štúdiom na Pápežskej Gregoriánskej univerzite a formáciou v Pápežskom Kolégiu Germanicum et Hungaricum de Urbe.

Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave



( TK KBS, abutt; ml ) 20221003026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]