[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Beh, ktorý zmenil životy 510 deťom. Pomáhali bežci z ďalších šiestich krajín
P:3, 30. 09. 2022 17:00, DOM

Bratislava 30. septembra (TK KBS) Vyše stotisíc (konkrétne 103 700) porcií jedla pre deti v núdzi vybehali bežci 4. ročníka charitatívneho behu Mary’s Meals. Podarilo sa im tak zabezpečiť jedlo v škole pre 510 detí počas celého školského roka. Beh mohli absolvovať fyzicky v Tatrách alebo „virtuálne“, kdekoľvek na Slovensku či vo svete. Spájala ich spoločná myšlienka, ktorá sa niesla celým tohtoročným behom, a to: „Beh mení príBEH“. 

Za štartovné 18,30 eur dokáže organizácia Mary’s Meals nasýtiť hladujúce dieťa na celý školský rok v mieste vzdelávania. Jedlo deťom v školách varia a podávajú dobrovoľníci z tamojších komunít a pripravujú ho z lokálne vypestovaných surovín. Vďaka jedlu a vzdelaniu získavajú deti nádej na lepšiu budúcnosť, čím sa mení ich príbeh, aj príbeh celých komunít. 

„Štvrtý ročník bol naozaj výnimočný svojím posolstvom. Ešte viac ako inokedy sme chceli, aby si bežci uvedomili, ako vie ich snaha pozítivne ovyplyvniť životy najnúdznejších detí. Nejde o športové výkony, ale o dobrý skutok, ktorý môže urobiť naozaj každý,“ hovorí jedna z organizátoriek behu Alexandra Murínová. Na 8 km dlhej trati v Tatranskej Lomnici odštartovalo tento rok 64 bežcov a viac ako 400 bežcov sa zapojilo virtuálne. 

„Behalo naozaj celé Slovensko. Snáď najviac sa nás dotýkajú príbehy, ako príbeh rómskych detí z Lomničky, ktoré sa rozhodli prispieť aspoň pár centami a pomôcť rovesníkom vo väčšej núdzi. Zapojilo sa aj mnoho škôl, ktoré behali so svojimi žiakmi“, dopĺňa zamestnanec organizácie Adam Skirčák.

Medzi bežcami boli rôzne vekové kategórie od detí až po dôchodcov. Účastníci virtuálneho behu si mohli vyberať rôzne dĺžky trás, inšpirované vzdialenosťami niekoľkých detí z programu, ktoré každodenne kráčajú za cestou do školy. Bežci vytvárali virtuálne tímy so svojimi priateľmi či rodinou a tak sa vzájomne motivovali a inšpirovali k pomoci. 

Charitatívny beh Mary's Meals Charity Run je každoročne organizovaný na podporu projektu Mary's Meals. Ten poskytuje jedlo v školách už viac ako 2,2 miliónom detí žijúcim v extrémnej chudobe v 20 krajinách sveta. 100 % zo štartovného putovalo na verejnú zbierku určenú na financovanie školského stravovacieho proramu Mary's Meals. Všetky informácie nájdete na stránkach www.charityrun.sk alebo www.marysmeals.sk. 

TK KBS informoval Adam Skirčák( TK KBS, ask, ml; pz ) 20220930021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]