[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 01. 10. 2023   Meniny má Arnold      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

eRko pozýva v októbri deti zapojiť sa do obnovenej kampane DOBROčiny
P:3, 26. 09. 2022 15:15, DOM

Bratislava 26. októbra (TK KBS) eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí pozýva v októbri deti a mladých zapojiť sa do obnovenej kampane DOBROčiny, ktorou nahrádza kampaň Detský čin pomoci. Tvorcovia sa inšpirovali slovami pápeža Františka a jeho encyklikou „Laudato si“. Do kampane sa môžete zapojiť aj vy so svojím stretkom, rodinou alebo triedou, uvádza eRko. Aktuálne je zapojených viac ako 40 skupín.

„Starať sa o náš spoločný domov pre nás znamená budovať dobré vzťahy s Bohom, s blížnym a zemou. Tieto tri oblasti sú navzájom prepojené, pretože, keď sa chcem starať o prírodu musím mať dobré vzťahy aj s mojimi blížnymi a Bohom. A ako hovorí pápež František: „Sme povolaní stať sa nástrojmi Boha Otca, aby naša planéta bola tým, o čom sníval pri jej tvorení a aby zodpovedala jeho plánu pokoja, krásy a plnosti.“ Mesiac október je čas, kedy chceme s deťmi rásť v nezištnej službe. Majme odvahu starať sa o svojich blížnych a náš spoločný domov. Urobme DOBROčiny, aby deti pretvorili svoje mesto či dedinu na krajšie miesto pre všetkých“, približuje zámer kampane koordinátorka Monika Vojtašáková.

Detský čin pomoci motivoval deti a animátorov k skutkom nezištnej pomoci, ktoré mohli vykonať samostatne alebo so svojou skupinkou. Učil nás umeniu pomáhať, čo sme zachovali aj pri obnovenej kampani. Túto našu pomoc sme však usmernili podľa troch vzťahov, ktoré chceme rozvíjať. Stretko spoločne ako jeden odvážny DOBROtím vykoná DOBROčin pre krajší svet pre všetkých. Prečo teda chceme v eRku robiť každý október DOBROčiny? Aby sme sa s väčšou odvahou starali o našich blížnych a náš spoločný domov.

V rámci prípravy na kampaň DOBROčiny, eRko nahralo dva eRkopodcasty s ambasádormi kampane. Prvý podcast je o tom, ako žiť „Laudato si“ v rodine s manželmi Abelovcami z Abelandu pri Lozorne a druhý podcast je o výchove mladých v štýle „Laudato si.“  V podcaste bol hosťom český kňaz, vedec a spisovateľom Marek Orko Vácha. Môžete si ich vypočuť na webe https://erko.sk/podcast/. Záujemcovia sa môžu zaregistrovať do kampane na webe  www.erko.sk/dobrociny. Zapojiť sa môžu aj nečlenovia eRka, prípadne sympatizanti zo škôl i farností, v ktorých eRko nepôsobí. Na stránke sú k dispozícii na stiahnutie metodické materiály, grafický balík a tiež inšpirácie DOBROčinov, ktoré sa nám podarilo v minulých rokoch uskutočniť.

DOBROčiny sú celoslovenská kampaň motivujúca deti v mesiaci október pretvárať svet dobrom na krajšie miesto pre všetkých. Kampaň organizuje eRko – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí. V tomto roku sa koná 1. ročník.

TK KBS informoval Boris Kollár( TK KBS, bko, ml; pz ) 20220926038   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]