[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 16. 06. 2024   Meniny má Blanka      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Z Košíc vyrazí po siedmykrát beh chudobných, obíde celé Slovensko 
P:3, 22. 09. 2022 10:00, DOM

Bratislava/Košice 22. septembra (TK KBS) V metropole východu sa dnes začne beh pre chudobných. Pozýva na ňu nezisková organizácia Oáza - nádej pre nový život, n.o., ktorá pomáha ľuďom bez domova. Informovala o tom na sociálnej sieti. Do behu sa opäť zapojí aj jej riaditeľ, kňaz Peter Gombita.

Štart je naplánovaný na 15:00, kedy bežci vyrazia pri Dolnej bráne v Košiciach. Obídu celé Slovensko. Späť do Košíc plánujú prísť 30. septembra. Bežci budú bežať po cestách 1., 2. a 3. triedy (mimo diaľnic) a po asfaltovom povrchu. Bežci budú sprevádzaní karavanmi, ktoré sa stanú na dobu tohto behu ich druhým domovom; čiže v karavanoch sa budú stravovať, oddychovať, prezliekať aj spať. 

„Ideme nonstop deväť dní okolo Slovenska. Radi by sme vyjadrili solidaritu s tými, ktorých si v spoločnosti často nikto nevšíma. Z Košíc vyrazíme desiati, ja, dva, traja ľudia bez domova a bežci,“ hovorí TK KBS Peter Gombita. „Hovorí sa, že viera bez skutkov nekvitne, je suchá a nemá šťavu. Chceme poukázať na to, že často sú to chudobní a trpiaci, ktorí nám v skromnosti života ukazujú veľkú hĺbku. Pozývam všetkých, bežcov i nebežcov, aby nás podporili svojou účasťou zabehnutím ľubovoľného úseku z trasy, ktorú nájdu na Facebooku,“ dodal Peter Gombita. 

Plánovaná trasa

„Okrem podpory chudobných chceme behom upozorniť aj na veľmi dôležitú vec: Zastavme vojnu, zlosť, nenávisť a nepokoj každý vo svojom srdci. Dajme prednosť láske, konajme dobro, pomôžme trpiacim a chudobným. Toto je cesta k radosti a šťastiu. Spojme sa pre dobrú vec. Bez Božieho požehnania márne naše namáhania,“ povzbudzuje Gobmita. 

Toto podujatie má už svoju tradíciu. Bežci pobežia v tričkách "Pomôžte chudobným!". Iniciatíva nadväzuje na podobné z minulosti, kedy kňaz Peter Gombita bežal za chudobných napríklad do Ríma a Vatikánu či do Bruselu. Neskôr sa k nemu pridali ďalší a vytvorili štafetu po tej istej trase. Boli medzi nimi aj renomovaní bežci. Na trati sa k nim pridávali bežci z jednotlivých miest a aj takto ich podporovali v ich snahe bežať za chudobných. Koná sa pred Medzinárodným dňom za odstránenie chudoby (17. októbra) a Svetovým dňom chudobných (13. novembra).( TK KBS, pg, ml; pz ) 20220922013   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]