[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 22. 06. 2024   Meniny má Paulína      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Oslávili výročie posviacky chrámu i nedožité narodeniny Milana Šášika
P:3, 19. 09. 2022 11:58, DOM

Bratislava 19. septembra (TK KBS) V piatok 16. septembra v Kostole svätého Vincenta v Bratislavske trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch predsedal svätej omši pri príležitosti výročia posviacky chrámu. Zároveň táto svätá omša bola spomienkou a pamiatkou na vladyku Milana Šášika, CM, ktorý by sa 17. septembra dožil svojich 70. narodenín. Na svätej omši sa zúčastnil i provinciálny predstavený Misijnej spoločnosti P. Tomáš Brezáni, CM, správca farnosti P. Peter Šaradin, CM a kazateľom bol P. Jozef Garaj, CM, ktorý bol pri zrode a budovaní tohto chrámu.

Pri privítaní provinciál poukázal na dôvody, kvôli ktorým sa schádzame. Prvým bolo 22 rokov od posviacky chrámu a tým druhým, poďakovanie za dar príkladného života vladyku Milana. Arcibiskup vo svojej úvodnej reči vyzdvihol jedinečnosť Kostola svätého Vincenta pre celú vincentskú rodinu a zároveň si spomenul i na vladyku Milana, ktorý bol jeho spolužiakom a ako sám povedal, vyrastali vedno.

Vyzval všetkých prítomných veriacich, aby otcovi Milanovi vyprosovali nebo a poznamenal, že je dôležitá i osobná tradícia. Teda dobré príklady, ktoré nám slúžia na povzbudenie, a ktoré je potrebné odovzdávať ďalej. Takýmto príkladom bol pre otca arcibiskupa aj nebohý vladyka Milan Šášik, CM.

Kazateľ Jozef Garaj hovoril o chráme, Cirkvi, ktorá je budovaná zo živých kameňov pospájaných láskou, ktorou je Ježiš Kristus. Aj keď počas stavby človek vynaloží mnoho námahy, radosť z posvätenia chrámu je omnoho väčšia. „Nechajme sa aj my naďalej pretvárať dobrými príkladmi a v dnešný deň príkladom života otca vladyku Milana Šášika, CM," uviedol v správe P. Patrik Boržecký CM.

Záznam slávnosti( TK KBS, pbo; ml ) 20220919035   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]