[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 26. 09. 2023   Meniny má Edita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Apoštolský nuncius na Slovensku zveril svoju službu Sedembolestnej 
P:3, 16. 09. 2022 15:05, DOM

Šaštín 16. septembra (TK KBS) Apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Nicola Girasoli zveril svoju službu nuncia Sedembolestnne Panne Márii. Urobil tak v závere slávnostnej svätej omše v Šaštíne, kde vyrcholila rok po návšteve pápeža Františka na Slovensku Národná púť k patrónke Slovenska. V mene svojom, Svätého Otca a všetkých pútnikov pridal i gesto - bozk piety Sedembolestnej Panny Márie. 

„Je to pre mňa veľké potešenie a som dojatý, že môžem byť tu medzi vami. Prišiel som práve z Ríma, kde som sa stretol s naším milovaným pápežom Františkom," prihovoril sa mariánskym pútnikom apoštolský nuncius na Slovensku Nicola Girasoli. Svätý Otec František má podľa jeho slov stále v srdci minuloročnú návštevu Slovenska, „pamätá si na vašu oddanosť, je pohnutý tým všetkým, čo tu zažil." „Chcem vám pripomenúť, že Svätý Otec miluje Slovensko a Slovensko miluje Svätého Otca," uviedol nuncius Girasoli. 

Pred pútnikmi ďalej pripomenuli tri slová z minuloročnej homílie pápeža Františka v Šaštíne, ktoré „majú udržiavať našu živú vieru". Prvým je, aby veriaci kráčali v jednote s Cirkvou i Petrovým nástupcom.  Druhé bolo, že „potrebujeme ducha proroctva a svedčiť o našej viere s nádejou a nadšením" a tretie, že potrebujeme mať súcit a byť "milosrdní". „S týmito slovami začínam moju pokornú službu," povedal apoštolský nuncius, ktorého poveril službou apoštolského nuncia v Slovenskej republike Svätý Otec František 2. júla 2022. 

Rodák z Bari prijal kňazskú vysviacku 15. júna 1980 a bol inkardinovaný do diecézy Ruvo di Puglia. Získal doktorát z kánonického práva.  Do diplomatických služieb Svätej stolice vstúpil 1. mája 1985. Pôsobil na pápežských zastupiteľstvách v Indonézii a Austrálii, v Sekcii pre všeobecné záležitosti Štátneho sekretariátu a následne na Apoštolských nunciatúrach v Maďarsku, Belgicku, Spojených štátoch amerických, v Argentíne, Zambii, Malawi, v Trinidad a Tobago, Antigue a Barbude, na Bahamách, Barbadose, Dominike, Jamajke, Grenade, v Guayanskej kooperatívnej republike, na Svätom Krištofe a Nevise, Svätej Lucii, Svätom Vincentovi a Grenadínach, v Suriname a za apoštolského delegáta na Antilách. Pred príchodom na Slovensko pôsobil ako apoštolský nuncius v Peru. ( TK KBS, ml; ml ) 20220916051   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]