[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 20. 07. 2024   Meniny má Iľja, Eliáš      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

eRko predstavilo novú ročnú tému s názvom Krajší svet pre všetkých
P:3, 14. 09. 2022 14:59, DOM

Bratislava 14. septembra (TK KBS) eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí so začiatkom školského roka predstavilo svojim členom novú ročnú tému, ktorá má názov Krajší svet pre všetkých. Ročná téma sprevádza pravidelnú prácu s deťmi v malých spoločenstvách každý rok. Je to hlavná myšlienka, ktorá eRkárov zjednocuje na obdobie školského roka. Novú ročnú tému eRkári spoločne odhalili na nedávnom Celoslovenskom stretnutí eRkárov v Liptovskom Mikuláši.

„V školskom roku 2022/2023 chceme zavŕšiť trilógiu ročných tém o spoločenstve témou, ktorá má názov Krajší svet pre všetkých. Ročné témy sa snažíme vyberať na základe toho, čo sa momentálne deje vo svete, v Cirkvi a aké majú deti potreby. Nemohli sme preto v ročnej téme nereflektovať zničujúci konflikt u našich východných bratov, ktorý vyhnal z domovov milióny ľudí a spoločne sa v eRku pýtame ako môžeme odpovedať na hrôzu vojny, chamtivosť a tmu, ktorú šíri. Našou odpoveďou je nezištná služba. Cez ročnú tému chceme pomáhať deťom, aby vďaka životu v kresťanskom spoločenstve radi pomáhali druhým. Aby brali nezištnú službu ako normálnu súčasť svojho života, bez ktorej sa nedá vybudovať krajší svet pre všetkých. Mottom ročnej témy je veta z modlitby eRkárov: aby sme dávali a nepočítali,” približuje zámer ročnej témy predseda eRka Andrej Gejdoš.

O aktuálnej ročnej téme, jej patrónke svätej Alžbete Uhorskej a logu sa záujemcovia môžu viac dozvedieť na webovej stránke www.erko.sk/krajsisvet.

„Ročnou témou sú inšpirované námety na aktivity pre deti, v októbri kampaň DOBROčiny, v decembri kolednícka akcia Dobrá novina, v máji kampaň MINIdigi, námety na tábory, dni radosti a pod.,“ dodáva koordinátor pre komunikáciu eRka Boris Kollár.  Hlavný komunikačný nástroj pre vedúcich je metodicko-formačný časopis Lusk, newsletter a web ročnej témy. Časopis Lusk zároveň ponúka aktuálne námety na prežívanie liturgického roka a články zamerané na vzdelávanie a formáciu podľa Cesty eRkára. Ak vás zaujala ročná téma a chcete, aby vaše deti alebo deti vo vašom okolí prežívali jej myšlienky po celý rok, napíšte na erko@erko.sk. Detské spoločenstvá eRka sa pravidelne stretávajú v týždenných alebo dvojtýždňových intervaloch na celom území Slovenska.

eRko je detská organizácia s celoslovenskou pôsobnosťou. Základom činnosti hnutia je pravidelná mimoškolská práca s deťmi v malých spoločenstvách – stretkách. Program eRka zabezpečujú vyškolení dobrovoľníci.

_
Kontakt pre médiá: Boris Kollár, 0904 906 927, boris@erko.sk( TK KBS, bko; ml ) 20220914038   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]