[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 20. 06. 2024   Meniny má Valéria      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V deň výročia príchodu pápeža zavŕšili manželia Hulmanoví pešiu púť do Ríma
P:3, 12. 09. 2022 19:05, ZAH

Rím/Vatikán 12. septembra (TK KBS) V deň výročia príchodu pápeža Františka zavŕšili manželia Katarína a Erich Hulmanoví 75 dňovú pešiu púť, na ktorú sa vydali 28. júna z Bratislavy - Dúbravky do Ríma, k nohám apoštolov Petra a Pavla. 

Sledovali trasu znovu obnovenej starodávnej pútnickej cesty do Ríma zo severnej Európy, ktorá sa po prechode Apeninami pripája k pútnickej ceste VIA FRANCIGENA z Canterbury do Ríma a je spomínaná už v 10. storočí. Cesta ich  viedla cez Viedeň, významné pútnické miesta Mariazell,  Sankt Lambrecht, Gurk, Monte Luschari, Padova, Nonantola, Pistoia, Siena a mnohé iné. Zastavili sa aj v Benátkach na mieste, kde sv. Cyril a Metod mali dišputu s trojjazyčníkmi. Poslednú noc pred Rímom im poskytlo prístrešie Pápežské slovenské  kolégium sv. Cyrila a Metoda. Prešli 1820 km a v sobotu 10. septembra zastali pred bazilikou sv. Petra vo Vatikáne.

„Na jednom mieste sme čítali výrok: Slimáky si užívajú cestu viac ako zajace. Naozaj, vidieť svet očami pútnika je celkom iné, ako keď sa zastavíš pri ceste autom na nejakom pozoruhodnom mieste. Okrem toho viac ako polovicu cesty sme išli extrémne pomaly kvôli môjmu boľavému kolenu. Som vďačná manželovi za trpezlivosť. Mať možnosť prejsť všetky tie vzácne miesta, premodlené s tisícročnou a dlhšou náboženskou a kultúrnou históriou a cítiť sa byť súčasťou tohto úžasného sveta, to je nezabudnuteľná skúsenosť," hovorí o svojom putovaní Katarína.

Erich Hulman dodáva: "Spoločne putovať jedenásť týždňov, v pomalom meditatívnom rytme obdivovať krásy prírody i nádherné diela predchádzajúcich generácií,  premýšľať o svojom živote i objavovať kresťanské korene našej európskej kultúry,  bolo pre mňa neuveriteľným zážitkom a veľkou inšpiráciou. Ďakujem všetkým, ktorí nás na tejto púti duchovne sprevádzali a povzbudzovali. Celou cestou sme cítili, ako putujete spolu s nami." Dnes, v pondelok 12. septembra si pripomenuli na stretnutí na Veľvyslanectve SR pri Svätej Stolici výročie príchodu pápeža Františka na Slovensko a svoje putovanie zavŕšili pri hrobe sv. Cyrila v Bazilike sv. Klementa v Ríme.

Sledovať púť Kataríny a jej manžela Ericha bolo možné na tejto facebookovej stránke, kde pravidelne zverejňovali dojmy a fotografie zo svojej púte. Svedectvo manželov prináša aj Slovenská redakcia Vatican News.( TK KBS, khu; ml ) 20220912038   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]