[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 04. 2024   Meniny má Marek      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež kondoloval k úmrtiu kráľovnej Alžbety II.: Neúnavne slúžila dobru
P:3, 09. 09. 2022 11:51, ZAH

Vatikán 9. septembra (RV) Po správe o úmrtí britskej kráľovnej Alžbety II., ktorá zomrela vo štvrtok 8. septembra vo večerných hodinách v škótskom sídle Balmoral vo veku 96 rokov, pápež František vyjadril sústrasť jej synovi, novému kráľovi Charlesovi III. V kondolenčnom telegrame spolu s uistením o svojej modlitbe vyzdvihol oddanosť zosnulej kráľovnej službe pre dobro krajiny a Spoločenstva národov a jej svedectvo viery v Krista.

Telegram Svätého Otca prinášame v plnom znení:

Jeho Veličenstvu kráľovi Charlesovi III.

Buckinghamský palác, Londýn

S hlbokým zármutkom som prijal správu o úmrtí Jej Veličenstva kráľovnej Alžbety II. a vyjadrujem úprimnú sústrasť Vášmu Veličenstvu, členom Kráľovskej rodiny, ľudu Spojeného kráľovstva a Spoločenstva národov.

Ochotne sa pripájam ku všetkým, ktorí smútia nad jej stratou, modlím sa za večný odpočinok zosnulej kráľovnej a vzdávam hold jej životu neúnavnej služby pre dobro krajiny a Spoločenstva národov, jej príkladu oddanosti povinnostiam, jej neochvejnému svedectvu viery v Ježiša Krista a jej pevnej nádeji v jeho prisľúbenia.

Zverujúc jej ušľachtilú dušu milosrdnej dobrote nášho nebeského Otca, ubezpečujem Vaše Veličenstvo o svojich modlitbách, aby Vás Všemohúci Boh podporoval svojou nevyčerpateľnou milosťou, keď sa teraz ujmete svojej vysokej zodpovednosti ako kráľ.  Na Vás a na všetkých, ktorí si ctia pamiatku Vašej zosnulej matky, zvolávam hojnosť Božieho požehnania ako prísľub útechy a sily v Pánovi.

Z Vatikánu, 8. septembra 2022

FRANCISCUS( TK KBS, RV, jb; rp ) 20220909019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]