[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 15. 07. 2024   Meniny má Henrich      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na KU otvoria program Európsky spoločný magister sociálnej práce
P:3, 09. 09. 2022 09:25, DOM

Ružomberok 9. septembra (TK KBS) V pondelok 19. septembra o 10:00 v Univerzitnej knižnici Katolíckej univerzity v Ružomberku slávnostné otvoria študijný program Európsky spoločný magister sociálnej práce s deťmi a mládežou. Ide o prvý program Erasmus Mundus Joint Master's na Slovensku.

Na programe sa podieľajú štyri vysoké školy zo štyroch krajín: Mykolas Romeris University (Litva), Rīga Stradiņš University (Lotyšsko), Lisabonský univerzitný inštitút (Portugalsko), za slovenskú Katolícku univerzitu zabezpečuje výučbu tím Katedry sociálnej práce Pedagogickej fakulty. Absolventi tak dostanú diplom vydaný štyrmi vysokými školami.

Prví študenti, vybraní spomedzi viac ako 200 uchádzačov, pochádzajú z 12 krajín: Taliansko, Bangladéš, Filipíny, Brazília, Nigéria, Pakistan, Ghana, Kirgizsko, Maurícius, Indonézia, Fínsko a USA.

Cieľ tohto študijného programu je veľmi ušľachtilý, pretože pomôže pripraviť skupinu kvalifikovaných odborníkov v oblasti sociálnej práce, ktorí budú schopní pracovať s deťmi a mládežou v ktorejkoľvek krajine sveta. Zároveň získajú medzinárodné skúsenosti, pričom každý semester študujú v inej krajine partnerských univerzít.

Ich cesty sa začali v Litve, potom sa štúdium presunulo do Lotyšska a na Slovensko a nakoniec skončí v Portugalsku.

Na Slovensku budú študenti absolvovať odbornú prax. Slováci ich budú môcť stretnúť slúžiť v zariadeniach sociálnej práce zraniteľným osobám. Keďže ide o prvý program Erasmus Mundus na Slovensku, prorektorka Markéta Rusnáková a dekan Pedagogickej fakulty Peter Krška intenzívne pracovali na zahrnutí tohto typu programu do slovenskej legistatívy a akreditačných štandardov.

Ešte pred otvorením bol študijný program akreditovaný podľa nových, prísnych štandardov Slovenskej akreditačnej agentúry pre vysoké školstvo. Hlavným riešiteľom konzorcia je Mykolas Romeris University (Litva) a za KU v Ružomberku je regionálnym koordinátorom Daniel Markovič.

TK KBS informoval Martin Pinkoš( TK KBS, mpi, ml; pz ) 20220909016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]