[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 16. 07. 2024   Meniny má Drahomír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Redakcia časopisu Moja trnavská arcidiecéza oslávila prvé narodeniny
P:3, 08. 09. 2022 11:07, DOM

Trnava 8. septembra (TK KBS) Pred rokom sa modlitby a úsilie aj mnohých  „neviditeľných“ ľudí zhmotnili do rozhodnutia vedenia Trnavskej arcidiecézy dať priestor vydávaniu vlastného časopisu. Vzorom bol dlhé roky fungujúci, dnes už partnerský časopis, Naša žilinská diecéza.

Redakcia Mojej trnavskej arcidiecézy si za prvý rok fungovania prešla aj personálnymi, aj obsahovými, aj štrukturálnymi zmenami: piati členovia tímu plus grafik do februára vydávali tlačenú aj online verziu, od februára je tlač len štyrikrát do roka, všetky texty sú však dostupné na webe mojatrnavska.sk, aj na jej Facebooku a Instagrame. Zároveň sa redakcia stal nosnou spolupracovníčkou pri napĺňaní spravodajského obsahu diecézneho webu, dnes preberá a spracováva spravodajstvo Vatikánskeho rozhlasu, TK KBS či Českej biskupskej konferencie, redaktori sú aj sami aktívni v spravodajskej pozícii.

Silnou stránkou redakcie sa stali pravidelné štvrťročné formačné a vzdelávacie stretnutia, kde okrem iného vždy zaujímavý hosť prednesie tému, v ktorej potrebujú redaktori porásť. Najbližšie takéto školenie v polovici septembra v Galante už bude multikolegiálne: účasť prisľúbili už aj redaktori Rádia Mária a redakcie slovoplus.sk. Jej šéfredaktor Martin Ližičiar bude „trénovať“ zúčastnených v oblasti prípravy dobrých rozhovorov, súčasťou školenia bude ako vždy aj popoludňajšia prax. Tím redakcie stál aj za organizáciou tohtoročného Diecézneho stretnutia rodín v Križovanoch.

„Na spoločnom „narodeninovom“ stretnutí časopisu sme nielen ďakovali a prosili za naplnenie poslania, ktoré bolo redakcii zverené od diecézy, ale v spoločnej pokojnej debate s generálnymi vikármi našej diecézy, Petrom Šimkom a Robertom Kissom, pomenovali výzvy a očakávania, ktoré pred redakciou stoja," uviedla za redakciu Mária Kohutiarová.

Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave( TK KBS, abutt, ml; pz ) 20220908024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]