[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 17. 06. 2024   Meniny má Adolf      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Združenie zastrešujúce Katechézy Dobrého pastiera vydalo novú knihu
P:3, 08. 09. 2022 10:59, DOM

Bratislava 8. septembra (TK KBS) Keď v roku 2015 otvorili v Ivanke pri Dunaji prvé Átrium Dobrého pastiera, jeho obľúbenosť medzi deťmi a rodičmi viedla k veľkému záujmu o tento koncept katechéz pre deti aj v ďalších miestach Slovenska. Priestor, v ktorom dieťa originálnym spôsobom spoznáva živého Boha a prostredníctvom práce rúk smeruje k osobnej modlitbe, privádza deti a často cez ne aj ich rodičov na cestu budovania osobného vzťahu s Bohom. V priebehu ďalších rokov sa po celom Slovensku otvorili nové átriá – v súčasnosti (september 2022) je ich viac ako 50.

Nárast počtu Átrií s presne cielenou činnosťou podnietil koncom roku 2018 vznik občianskeho združenia Átrium Dobrého pastiera. „Vnímali sme, že dozrel čas zastrešiť Átriá na Slovensku aj oficiálne,” hovorí Lenka Bene, výkonná riaditeľka združenia. „Našu prácu považujeme predovšetkým za službu Bohu, Cirkvi a deťom, respektíve ich rodičom.“

Občianske združenie zakladali s jasnou víziou a presne stanovenými cieľmi. Začali organizovať certifikované kurzy vedené zahraničnými lektormi. Podieľali sa aj na slovenskom vydaní niekoľkých základných diel programu a pripravili ucelený systém materiálov dostupný na webe. „Okrem toho sa sústredíme aj na neustálu odbornú formáciu vedúcich átrií a ich asistentov,“ približuje Mária Dzurillová, ktorá má v OZ na starosti permanentnú formáciu dospelých.

Teraz občianske združenie prichádza s prekladom knihy Dobrý pastier a dieťa. Radostná cesta. Kolektív autoriek v knihe zhrnul množstvo vedomostí a skúseností, ktoré majú s prácou s deťmi a prehlbovaním ich duchovného života. Publikácia otvára mnohé dôležité otázky pri katechizovaní detí, napr. kedy je vhodné začať s náboženskou výchovou alebo či ovplyvňuje absencia nejakej formy náboženskej formácie harmonický vývin dieťaťa.

Kniha ponúka základné odporúčania pre všetkých, ktorí sprevádzajú malé deti na duchovnej ceste. Je určená predovšetkým rodičom, ktorí hľadajú spôsoby ako sprevádzať svoje deti na ceste k Bohu, ale mnoho inšpirácie v nej nájdu aj katechéti či učitelia náboženstva. Praktickým spôsobom ukazuje, ako malým deťom priblížiť najväčšie pravdy našej viery a ich prežívanie v liturgii.

Bratislava, katechezy dobreho pastiera, titulka, kniha

Táto publikácia z dielne 5 autoriek je považovaná za sprievodcu či dodatok ku knihe Náboženský potenciál dieťaťa vo veku 3-6 rokov, ktorá vyšla v spolupráci s vydavateľstvom Lúč v roku 2019. Viac informácií o koncepte Katechéz Dobrého pastiera nájdete na www.katechezydp.sk.

_
Kontakt pre médiá: Mária Sroková, marienka@katechezydp.sk( TK KBS, msr; ml ) 20220908023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]