[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 15. 06. 2024   Meniny má Vít      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na začiatku školského roka pozývajú misijné diela vytvoriť Misijné zrnko
P:3, 06. 09. 2022 08:56, DOM

Bratislava 6. septembra (TK KBS) Pápežské misijné diela (PMD) na Slovensku pozývajú všetkých ľudí dobrej vôle na začiatku nového školského roka vytvoriť Misijné zrnko. Je to názov stretka, ktoré vytvárajú na Slovensku modlitbovú sieť detí, ktoré sa modlitbou a konkrétnou pomocou zaväzujú pomôcť svojim rovesníkom v misijných krajinách.

Doteraz vzniklo 315 stretiek, informoval národný riaditeľ PMD Ivan Kňaze. Misijné dielo detí pôsobí v 120 krajinách sveta a tento rok slávi sté výročie svojho vzniku. Jeho cieľom je priviesť deti celého sveta do spoločenstva s Ježišom Kristom v jeho Cirkvi.

V misijných krajinách spravuje tisíce projektov – ide o pomoc deťom ulice, o výstavbu a prevádzku škôl, o vrty studní, stravovacie programy, zdravotnú starostlivosť, nutričné programy pre podvyživené deti, o nákup liekov, hygienu detí a o liečbu ich bežných i závažných ochorení.

Na Slovensku povzbudili k zakladaniu spoločenstiev na začiatku tohto roka Pápežské misijné diela na Slovensku. Misijné zrnko detí sprevádza vedúci animátor, katechéta, rodič alebo kňaz. Stretáva sa raz za dva týždne a má najmenej dvoch a najviac 12 členov.

Misijné zrnko môže vzniknúť vo farnosti, v škole alebo v rodine. Je zverené pod ochranu Dieťaťa Ježiša v Betleheme a členkou Misijného diela detí bola už ako 8-ročná aj svätá Terezka. Bližšie informácie o Misijnom diele detí a o zapojení sa cez Misijné zrnká je TU. K dispozícii je aj hymna, ktorá propaguje založenie Misijných zrniek.

Pápež František pre misijné dielo detí povedal: „Prosím o vašu modlitbu, a to nie iba za vašu rodinu a farnosť, ale aj za všetky rodiny na svete. Veľmi sa spolieham na vašu modlitbu. Koľko detí čaká na našu pomoc! Deti trpia vo vojnách. Modlime sa spolu, aby prestali nenávisti a rozbroje. Deti v mnohých krajinách musia pracovať, hladujú, nemajú  lieky. Bez vašej modlitby je moja modlitba slabá.“

TK KBS informovali Pápežské misijné diela na Slovensku( TK KBS, pmd, ml; pz ) 20220906018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]