[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na levočskej Bodke sa stretli stovky chlapcov a poďakovali za prázdniny
P:3, 05. 09. 2022 14:25, DOM

Levoča 5. septembra (TK KBS) Na Levočskú horu prišlo v posledný augustový deň viac než 300 účastníkov a takmer 40 saleziánov. Témou tohtoročnej Bodky bola známa evanjeliová otázka: „Učiteľ dobrý, čo mám robiť, aby som získal večný život?“

Chlapci v 13 strediskách sa popasovali s hľadaním odpovede a výsledkom bolo 13 scénok na variácie evanjeliového stretnutia. Porota mala ťažkú úlohu vybrať jedného víťaza. Nakoniec to boli chlapci z Bardejova, ktorí si odniesli Grammy (putovný pohár za najlepšiu scénku), ale aj chutnú tortu, určenú pre najpočetnejšie zastúpené stredisko.

Ako zaznelo v jednej zo scénok: „Bodka za prázdninami, to je kofola, párky a Grammy.“ Z pohľadu mladších účastníkov určite. V programe však bola aj možnosť dobre sa pripraviť na svät spoveď a pristúpiť k nej, nechýbala spoločná svätá omša. Slávil ju provinciál saleziánov na Slovensku don Peter Timko.

V kázni sa vrátil k ústrednej otázke Bodky: „Večný život nemôžeme získať, ale iba dediť. A kto dedí? Dedí iba príbuzný. Pýtaš sa: Čo teda mám robiť? Buď synom, buď dcérou.“

Popoludní si mohli starší účastníci vybrať z piatich tematických stretnutí na tému misijného dobrovoľníctva, hľadania povolania a tiež aj popremýšľať nad tým, čo dobrého robíme v našej pastoračnej práci s mladými.

Príprava Bodky bola pre animátorov z popradského strediska novou skúsenosťou. „Bolo zvykom, že organizáciu tejto akcie mali pevne v rukách novici z popradského noviciátu, avšak tentokrát na to ostal sám Oleh, a preto sme podali pomocnú ruku. Ako mladým Spišskej diecézy je nám prostredie Levočskej hory dobre známe, aj to nám uľahčilo spoluprácu a odmenou nám bol úsmev v tvárach účastníkov počas priebehu Bodky aj na konci dňa,“ vysvetlil spoluorganizátor Tobiáš.

„Myslím si, že to pre nás bola cenná skúsenosť a ak by sme mali Bodku chystať aj o rok, dosť vecí by sme urobili inak, lepšie, pretože už máme to know-how. No aj tak si myslím, že napriek pár nedostatkom, to bola vydarená akcia a som rád, že som mohol stretnúť mnoho známych tvárí a poďakovať za pekné prázdniny,“ doplnil Marko, člen organizačného tímu.

Bodka za prázdninami je už tradične spoločne strávený posledný augustový deň na Mariánskej hore v Levoči. Stretávajú sa tu chlapci zo saleziánskych stredísk, aby poďakovali za hodnotne prežité prázdniny. História podujatia siaha až do obdobia komunizmu a práce podzemnej Cirkvi. Organizačne pripravuje stretnutie saleziánska komunita v Poprade, spolu s novicmi a mladými zo strediska.

Zdroj: saleziani.sk( TK KBS, sal; ml ) 20220905034   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]