[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 21. 07. 2024   Meniny má Daniel      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nový školský rok prináša aj novú vysielaciu štruktúru Televízie LUX
P:3, 05. 09. 2022 13:24, DOM

Bratislava 5. septembra (TK KBS) Nový školský rok prináša aj novú vysielaciu štruktúru Televízie LUX. Je to čas, kedy sa na obrazovkách televízie ukážu aj nové projekty a relácie. Tentokrát to bude napríklad nová relácia o liturgii s Mariánom Gavednom, relácia Eden o kláštorných záhradách, dokumentárny cyklus Malá cesta o životných príbehoch, nová séria obľúbenej detskej relácie Gu100 i čítané rozprávky s Romanom Pomajbom. Niektoré už divákom dobre známe relácie prešli dramaturgickou úpravou. Je už teda len na divákoch, čo si z ponuky TV LUX vyberú. Ponuka je naozaj pestrá.

Svätá omša zblízka
Každú druhú stredu o 16:05 (premiéra 7.9.)

Ako duchovne prežívať svätú omšu a nechať sa premieňať Kristom? Ako lepšie chápať jej jednotlivé časti, symboliku úkonov, gest a postojov? Od septembra TV LUX prináša novú reláciu s názvom „Svätá omša zblízka“, ktorej cieľom je priniesť odpovede na tieto otázky. Do tajov liturgie nás bude každý druhý týždeň vovádzať otec Marián Gavenda, kňaz a skúsený komentátor liturgických prenosov.

GU100 - 3. séria
Každú 2. nedeľu o 8:30 (premiéra 2.10.)

Malí i veľkí televízni diváci sa môžu na jeseň 2022 tešiť na nové časti zábavnej a poučnej relácie Gu100. Moderátorka Verka so svojím kamarátom baranom Gu100m majú v 3. sérii relácie pripravené aj veľké prekvapenie. Zatiaľ ho neprezradíme, no povieme vám aspoň to, že nové časti začneme vysielať od októbra každú 2. nedeľu v mesiaci. V našej tradičnej Gu100 listárni pribudnú lákavé a zaujímavé odmeny pre súťažiaci. 

Malá cesta
Každú druhú nedeľu o 12:15 (premiéra 11.9.)

Tomáš Baršváry za posledný rok spoznal veľa zaujímavých ľudí a navštívil mnoho domácností. Zažil úžasnú pohostinnosť Petra Nemčíka, dobrosrdečnosť Márie Kohutiarovej, pracovitosť Viliama Dobiáša, jemnosť Márie Kuklovej, zapálenosť Martina Slamku, húževnatosť Ildikó Madarászovej i láskavosť Sestry Avily. Ich príbehy si nielen vypočul, ale aj natočil a podelí sa o ne v rámci cyklu Malá cesta. Kráčajte aj vy spolu s nami “malou cestou”, ktorá vedie do náručia nášho Otca.

Doma je doma
pondelky a štvrtky o 17:30 

Relácia Doma je doma, samozrejme, nie je nová. Sprevádza Televíziu LUX od jej vzniku. Práve preto si občas zaslúži aspoň malú zmenu. Od septembra sa môžete tešiť hneď na niekoľko úprav. Relácia bude mať 45 minút, vysielať sa bude naživo v pondelky a štvrtky so začiatkom o 17:30. Bude viac magazínová, členená do troch častí, s rôznymi témami. Divácka možnosť zapojiť sa do nej a položiť prípadné otázky hosťom zostáva nezmenená a naďalej sa bude vysielať nielen z Bratislavy, ale aj z Prešova a Banskej Bystrice. Jej moderátori sa už na vás tešia.

U Nikodéma
pondelok o 20:30

Jeden pondelkový večer v mesiaci v minulosti patril relácii U Nikodéma, ktorú sme vysielali z Prešova. Ostatné pondelky vládla televízii publicistika v podobe relácie V Samárii pri studni. Od septembra prichádza zmena a v pondelok večer o 20:30 budeme vysielať už len reláciu U Nikodéma - striedavo z Prešova a z Bratislavy. Tu na vás čaká nové štúdio, relácia bude trvať 55 minút, odvysielame ju naživo a môžete sa tešiť aj na návrat niektorých moderátorov, ktorí sa na istý čas z obrazoviek vytratili. Pokúsia sa v nej reflektovať aktuálne otázky, ktoré rezonujú v spoločnosti i v Cirkvi.

Eden
Každú druhú sobotu o 18:00 (premiéra 17.9.)

Televízia Lux vás pozýva do rajskej záhrady! :) Dokonca tých záhrad bude oveľa viac! Zachej musí vyliezť na strom, aby zbadal Majstra, a Ježiš používa vo svojich dokonalých príkladoch ľalie, horčičné zrnko aj figovník. Pozýva nás byť dobrými stromami, ktoré rodia a je ich poznať po ovocí. 

Pali Danko vás v novej relácii EDEN prevedie kláštornými záhradami (v mnohých reholiach sa im stále hovorí Eden), stromami zo Svätého písma aj záhonmi okrasných či liečivých rastlín a kvetov. Aby sme boli ako strom zasadený pri vode, čo prináša ovocie v pravý čas, jeho lístie nikdy nevädne a darí sa mu všetko, čo podniká. (porov. Ž 1)

Prečítaj mi rozprávku
Nedeľa o 18:20

Od septembra sa naši najmenší kamaráti, ale aj ich rodičia, môžu tešiť na krásne príbehy o Medúšikovi. Každú sobotu večer sa vám prihovorí Roman Pomajbo a zoznámi vás s nezbednou včielkou, ktorá má rada všetko sladké a dobré ako med. Čakajú na vás poučné príbehy o priateľstve, odpúšťaní a láske. Knihu napísal kňaz a vysokoškolský pedagóg Róbert Horka, ktorý našiel inšpiráciu medzi deťmi v kostole. Preto kniha nesie podtitul Rozprávky z kazateľnice. 

TK KBS informovala Veronika Strelková( TK KBS, lux, vst; ml ) 20220905029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]