[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 21. 07. 2024   Meniny má Daniel      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Poslucháči Rádia LUMEN sa môžu ešte týždeň zapojiť do školskej výzvy
P:3, 05. 09. 2022 11:02, DOM

Banská Bystrica 5. septembra (TK KBS) Žiaci a študenti sa vrátili do škôl. Mnohí však potrebujú pomoc nielen s doučovaním, ale aj so zabezpečením potrieb do školy. O tom je školská charitná výzva Rádia LUMEN a Slovenskej katolíckej charity.

Štart do nového školského roka býva pre niektoré rodiny zaťažkávajúcou skúškou. Na jednej strane naladiť malých žiačikov po prázdninách na čas povinností a písania si domácich úloh a na druhej strane zabezpečiť z materiálneho hľadiska často nárazovo veľké množstvo položiek potrebných pre študenta. Ak ide o viacdetnú rodinu, pomocná ruka sa určite zíde. 

V charitnej výzve si všímajú problémy rodín a školopovinných

Ako teda pomôcť? Ak ste dobrí v matematike, slovenskom jazyku, či cudzom jazyku alebo v inom predmete, pomôžte deťom vo vašom okolí doučovaním. Rodičia určite uvítajú vašu pomoc a odbremeníte ich od viacerých starostí. A ak vidíte vo svojom okolí rodinu, ktorá má "hlboko do vrecka" neváhajte jej pomôcť s nákupom školských potrieb. 

Podeľte sa s Rádiom LUMEN o tom, ako dopadla vaša ponuka na pomoc a vyhrajte v školskej výzve počas prvej polovice mesiaca september.

Vaše príbehy očakávajú na e-mailovej adrese oukd@lumen.sk alebo poštou na adrese: Rádio LUMEN, Kapitulská 2, 974 01, Banská Bystrica. Pošlite ich najneskôr do 12. septembra a vyhrajte - hrnček bucľák od Keramika Grania, nákupnú tašku a reflexnú pásku s logom Rádia LUMEN či biblický román Abrahám, Zmluvy s Bohom – Zofia Kossak.

Vyhodnotenie školskej charitnej výzvy je naplánované v relácii Od ucha k duchu v sobotu 17. septembra o 20:15.

Pomoc je celoročnou záležitosťou

Projekt Daruj dobrý skutok prebieha na Rádiu LUMEN počas celého roka 2022. Organizuje ho spoločne so Slovenskou katolíckou charitou.

Spoločným cieľom je priniesť do vysielania príbehy pomoci z prostredia poslucháčov slovenského katolíckeho rádia. V reláciách Od ucha k duchu vždy raz za mesiac charitnú výzvu zosumarizujú a zároveň predstavia bližšie jednu z oblastí práce tímu Slovenskej katolíckej charity. 

Projekt sa ukončí na konci roka 2022, keď odmenia jedného poslucháča za príbeh z ktorejkoľvek charitnej výzvy počas roka. Hlavnou cenou je atraktívny zájazd. 

TK KBS informoval Ivo Novák( TK KBS, ino, ml; pz ) 20220905021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]