[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 03. 10. 2022   Meniny má Stela      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Bodkou za letom s Koinoniou bol deň rodiny s arcibiskupom Boberom
P:3, 02. 09. 2022 11:00, DOMFoto: Archív Košickej arcidiecézy


Košice 2. septembra (TK KBS) Katolícke spoločenstvo Koinonia Ján Krstiteľ pripravilo počas leta viacero podujatí pre rodiny. Posledné z nich, ktoré bolo pomyselnou bodkou za letom, sa konalo sa vo Vyšnom Klátove pri Košiciach v pondelok 29. augusta. Atrakcie a zábava pre deti, stánky s občerstvením, hudba a samozrejme duchovný program, ktorý bol  zakončený svätou omšou s košickým arcibiskupom Mons. Bernardom Boberom. Na účastníkov podujatia Deň rodiny s Koinoniou čakal bohatý duchovný i zábavný program.

Samotná Koinonia cielene, a nielen počas leta pracuje s rodinami - a pre rodiny. Potvrdil to aj Milan Bednárik, organizátor podujatia a kňaz zodpovedný za Koinoniu. „Určite aj dnešný program má niečo do seba. Môže sa to javiť trochu nekonvenčne a netradične, ale funguje to. Rodiny, ktoré prichádzajú tu pozývajú ďalšie rodiny. Je to taká spontánna reakcia tých rodín, a nám to pripomína potrebu toho prvého kroku.  Evanjelizácia je postavená na jednoduchom prijatí. Že je nám tu spoločne dobre, že sa deti cítia bezpečne, a že sa o ľudí zaujímame. Potom samozrejme nasledujú ďalšie kroky smerované na ohlasovanie Krista a ďalšiu formáciu.“

Každoročne je 28. august v liturgickom kalendári dňom spomienky na mučenícku smrť Jána Krstiteľa. Pre Koinoniu je to ďalší významný dôvod špeciálne si pripomenúť tento deň. Sláviť svätú omšu, ktorá Deň rodiny zakončila, pozvali košického arcibiskupa Mons. Bernarda Bobera. Ten neskrýval radosť z vydareného podujatia. „Je vidieť, že ľudia radi nachádzajú cestu do tohto spoločenstva. Čo sa ponúka oduševnene a so zápalom to ľudia berú a otvárajú sa. Do spoločenstva prichádzajú aj so svojimi ratolesťami a zapájajú ich do prežívania viery. A toto je spôsob evanjelizácie,  ktorú je treba pochváliť,“ dodal arcibiskup.

Informácie o Koinonii Ján Krstiteľ vo Vyšnom Klatove a ďalších podujatiach, ktoré pripravujú, sú dostupné na ich stránke koinonia.sk.

Zdroj: Košická arcidiecéza( TK KBS, ke, ml; pz ) 20220902027   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Pápež František v Kazachstane

Pápež František v Kanade

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23