[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 02. 12. 2023   Meniny má Bibiana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Krościenku nad Dunajcom zorganizovali púť k hrobu Blachnického
P:3, 31. 08. 2022 09:27, DOM

Krościenko nad Dunajcom 30. augusta (TK KBS) Aj tento rok sa uskutočnila celoslovenská púť Hnutia Svetlo - Život (HSŽ) a Kruciaty oslobodenia človeka (KOČ) k hrobu Božieho služobníka Františka Blachnického. Jej dvanásty ročník zorganizovali v sobotu 27. augusta 2022 v Krościenku nad Dunajcom. „Tomuto poľskému kňazovi vďačíme za dielo KOČ a HSŽ, ktoré sa rozšírilo aj na Slovensko," uvádzajú organizátori.

Púť sa konala v znamení hesla Život vo svetle, ktorá je témou pre nový formačný rok. Katechézou pútnikov povzbudila Mária Poláčková. Texty pripravené Pavlom Kallom boli premeditované na pobožnosti krížovej cesty, ktorú viedol duchovný otec Martin Goč. Svätú omšu pripravili členovia liturgickej diakonie s Milanom Repkom.

Hlavným celebrantom svätej omše bol Peter Komanický. V homílii Jozef Heske povzbudil k najväčšiemu rozhodnutiu, ktorým je rozhodnutie pre Ježiša. Pripomenul, aby si pútnici obnovili svojeho „rozhodnutie patriť Kristovi. Tu pri hrobe otca Františka, ktorý sa celý život snažil pracovať pre formáciu nového človeka. A nielen tu.

Ale zakaždým aj pri stánku stretnutia, pri počúvaní Boha cez Písmo sv, pri každodennej osobnej modlitbe, pri eucharistii a ostatných sviatostiach, obnovujme, starajme sa, aby sme to Svetlo nestratili, lebo aj to sa môže stať. Nech aj pre nás rozhodnutie pre Krista je tým najväčším životným rozhodnutím.  A k tomu privádzajme aj druhých.

Buďme evanjelizačne aktívni a dynamickí. Ukazujme svetlo Krista. Svojím životom. Slovami. Postojmi vo vzťahu k svojmu okoliu. Prinášajme Krista do sekulárneho sveta, do ktorého nás postavil Boh," uviedol kazateľ na celoslovenskej púti HSŽ a KOČ k hrobu Božieho služobníka Františka Blachnického.

Pútnikov spájala myšlienka - odpovedať na pozvanie do osobného vzťahu s Ježišom Kristom, ktorý klope na dvere nášho srdca. Lebo On je tým Svetlom, ktoré keď ho prijmeme do svojho života, tak sa stane naším svetlom.

Na záver púte prečítali list jednoty adresovaný Svätému Otcovi a biskupom Slovenska. Podujatie hudobne sprevádzal Marian Šarišský z prešovského spoločenstva.

Zámerom púte k hrobu Františka Blachnického je aj osobitne priblížiť život a dielo tohto kňaza, ktorý sa snažil o výchovu nového človeka. „Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli pri organizovaní tejto púte," dodal Jozef Heske.( TK KBS, jhe; ml ) 20220831024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]