[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Jezuiti, sestry a spoločenstvá na zišli na Liptove na Dni ignaciánskej rodiny
P:3, 23. 08. 2022 12:43, DOM

Ružomberok 23. augusta (TK KBS) Inšpirovaní sv. Ignácom stretli sa opäť po roku jezuiti, sestry Congregatio Jesu a všetky ignaciánskej spoločenstvá z celého Slovenska ako priatelia v Pánovi na druhom Dni ignaciánskej rodiny, ktorý sa uskutočnil v sobotu 20. augusta v prostredí Trlenskej doliny.

Stretnutie začalo spoločnou svätou omšou pri kaplnke Panny Márie Snežnej, ktorú slávil provinciál P. Jozef Šofranko SJ. Vo svojej kázni hovoril o tom, čo znamená byť priateľmi v Pánovi ako boli sv. Ignác a jeho prvými spoločníci, ktorých priateľstvo vzniklo vzájomnou komunikáciou Ignácových myšlienok, jeho videním pravdy, lásky.

Všetci objavili vo svojich srdciach Duchom Svätým vpísaný zákon lásky a všetci sa s ním stotožnili. Toto je výzva a naše poslanie. V spoločenstve priateľov v Pánovi sa zdieľať s tým, čo nás spoločne nadchýna a spoločne uvažovať o tom, k čomu nás Boh pozýva, a byť si vzájomnou oporou a povzbudením, odkázal.

Po svätej omši nasledovalo predstavenie jednotlivých spoločenstiev, ktoré žijú ignaciánsku spiritualitu, a toho, čo im pomáha rásť ako priatelia v Pánovi.

Okrem jezuitov a sestier z Congregatio Jesu medzi tieto spoločenstvá patrí Spoločenstvo kresťanského života CVX, spoločenstvo mladých MAGIS, rodinné spoločenstvá z Bratislavy a Ružomberka, Spoločenstvá kresťanskej angažovanosti SKA z Piešťan, Spoločenstvo dvanástich apoštolov z Košíc či zbor Chorus Salvatoris a ďalšie.

„Súčasťou programu bolo aj zdieľanie v skupinkách, ktoré bolo vzájomným obohatením o to, ako nám Ignaciánska spiritualita pomáha budovať vzťahy a rásť ako priatelia v Pánovi. Príjemné rozhovory pokračovali aj pri dobrom jedle, hľadajúc to pekné a vzácne, čo nás spája. Celé stretnutie ukončila adorácia," napísal na jezuiti.sk P. Peter Buša, SJ.( TK KBS, jez, pbu; ml ) 20220823033   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]