[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 18. 06. 2024   Meniny má Vratislav, Vratislava      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Arcibiskup Bober na púti mužov: Dobrý otec vie čakať i odpúšťať zo srdca
P:3, 22. 08. 2022 10:52, DOM

Gaboltov 22. augusta (TK KBS) Koniec augusta patrí na mariánskom pútnickom mieste v Gaboltove - Púti mužov. Na jednom z najvýznamnejších pútnických miest Košickej arcidiecézy sa stretávajú už od roku 2002. Keďže posledné dva roky púť nebolo možné organizovať, v nedeľu 21. augusta 2022 sa v Gaboltove muži stretli po osemnástykrát.

Ako to už býva zvykom nedeľnej púti predchádzalo stretnutie mužov v prešovskej M Aréne, ktoré v čase od 18. do 20. augusta pripravilo spoločenstvo Marana Tha. Ako uviedol organizátor podujatia Bohdan Novák pozvaný hosť zaujal  mužov nielen svedectvom svojho života.

„Tento rok sme mali pozvaného hosťa Petra Herbecka, ktorému sa pre chorobu žiaľ nepodarilo prísť. Tému „Stvorený pre dnešok“ si však osvojil nový hosť Zoltan Kunszabo, stály diakon, otec piatich detí ktorý žije so svojou rodinou v Budapešti. Verím, že pre 140 chlapov - čo od štvrtka zažili toto silné spoločenstvo to bol nezabudnuteľný a požehnaný čas.“ 

Nedeľný program Púte mužov sa na pútnickom mieste v Gaboltove začal krížovou cestou v prírode. Nasledovali dopoludňajšie a popoludňajšie bloky chvál, prednášok, svedectiev a modlitieb. Popoludní prišiel medzi mužov aj košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober, ktorý celebroval svätú omšu.

Ocenil snahu mužov premýšľajúcich nad tým, ako sa čo najlepšie ujať svojho poslania manželov, otcov, priateľov, či pracovníkov v zamestnaniach a zároveň ich túžbu prehlbovať vzťah s Bohom. Vo svojom príhovore pripomenul, ako dôležité je,  aby bolo stále cítiť prítomnosť otca v rodine. „Každá rodina dnes potrebuje otca. Nech je  nablízku svojej manželke, aby sa s ňou delil o všetko. O radosti i bolesti.

O námahy i nádeje. A nech je na blízku deťom v ich raste. Keď sa hrajú, keď si plnia povinnosti, keď sú roztopašné, či úzkostlivé. Keď sa učia deliť, keď sú odvážne, keď majú strach, že urobia chybu, i keď sa vrátia na správnu cestu. Tam, nech je vždy prítomný aj otec. Slovo prítomný však neznamená to isté ako kontrolór.

Prílišná kontrola totiž potláča rast. Dobrý otec vie čakať i odpúšťať z hĺbky srdca. Vie však aj napomínať bez toho, aby ponižoval a vie chrániť bez toho, aby sa šetril. Takýto obetavý otec má cestu do neba priamu a vie tam priviesť aj svoju rodinu," uviedol arcibiskup Bober.

TK KBS informoval Martin Ďurčo

Fotogaléria( TK KBS, mdu; ml ) 20220822023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]