[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 15. 06. 2024   Meniny má Vít      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Trenčíne sa zišlo viac ako 150 dobrovoľníkov
P:3, 27. 07. 2022 10:13, DOM

Trenčín 27. júla (TK KBS) Dobrovoľníci z celého Slovenska sa schádzajú v meste Trenčín, kde sa už vo štvrtok, 28. júla, začne Národné stretnutie mládeže – T22. Zvyšná časť dobrovoľníkov príde v priebehu prípravného týždňa. Celkom bude na T22 viac ako štyristo dobrovoľníkov.

PRACOVNÉ POVINNOSTI

Od nedele, 24. júla, prichádzajú postupne do Trenčína rôzne dobrovoľnícke tímy, ktorých je viac ako šestnásť. Každý tím má iné úlohy a povinnosti, na ktorých pracuje dopoludnia a poobede. Každý tím má svoju hlavnú centrálu, kde primárne plní svoje úlohy.

Aktuálne sa v Trenčíne nachádza stavebný tím, ktorý pripravuje športovú halu. Stravovací, ubytovací, zdravotný, registračný a bezpečnostný tím sa starajú o pohodlie a organizáciu dobrovoľníkov. Prítomný je aj info tím, ktorý postupne spoznáva mesto Trenčín, aby následne mohli dobrovoľníci usmerňovať účastníkov. Mediálny tím aj naďalej prináša nové informácie a propaguje celé stretnutie. Tím výzdoby si postupne pripravuje všetky potrebné rekvizity.

DUCHOVNÝ PROGRAM

Dobrovoľníci majú k dispozícií niekoľko kňazov, ktorí sú pripravení poskytnúť sviatosť zmierenia či duchovný rozhovor. Okrem toho sa ochotní mladí stretávajú na spoločnom, každodennom duchovnom programe. „Duchovný program má tému „ako zahorieť“. Jeho súčasťou je spoločná ranná a večerná modlitba a katechézy,“ hovorí Štefánia Čechová, vedúca tímu prípravného týždňa.

DEŇ DOBROVOĽNÍKA

Ráno dobrovoľníka sa začína presunom z Trenčína – Zlatoviec do Trenčína, kde sú pripravené raňajky. Po raňajkách sa všetci presúvajú do tréningovej haly, kde prebieha spoločná modlitba. Dopoludnie je venované práci a prípravám. Po obede sa opäť chystá Národné stretnutie mládeže.

O 18. hodine sa v piaristickom kostole sv. Františka Xaverského slúži spoločná svätá omša. Po nej nasleduje večera, spoločný duchovný program spojený s večernou modlitbou a presun na školský internát, kde sú ubytovaní všetci dobrovoľníci.

TK KBS informovala Filoména Ághová( TK KBS, fa; pz ) 20220727014   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]