[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 02. 12. 2023   Meniny má Bibiana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Kresťanskí seniori oslávili svoj svetový deň v Katedrále sv. Martina v Bratislave
P:3, 25. 07. 2022 13:34, DOM

Bratislava 25. júla (TK KBS) Druhý Svetový deň starých rodičov a seniorov oslávilo Združenie kresťanských seniorov Slovenska (ZKS) tento rok slávnostnou svätou omšou v Katedrále sv. Martina v Bratislave. Svätú omšu celebroval bratislavský arcibiskup metropolita Mons. Stanislav Zvolenský. Zúčastnili sa na nej aj minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak a poslankyňa Európskeho parlamentu Miriam Lexmann. 

V homílii arcibiskup Stanislav Zvolenský pripomenul rozhodnutie Svätého Otca Františka, ktorý minulý rok ustanovil tento sviatok na štvrtú júlovú nedeľu – najbližšiu liturgickej spomienke sv. Anny a sv. Joachima, podľa ľudskej prirodzenosti Ježišových „starých rodičov“. Čas uprostred prázdnin a dovoleniek je časom na obnovenie vzťahov – v rodine i k Bohu. Vychádzajúc z textov liturgických čítaní vysvetlil a vyzdvihol význam modlitby a nadväzujúc na sviatok starých rodičov a seniorov pripomenul jej osobitný význam pre seniorov. Seniori sú pre spoločnosť potrební a nenahraditeľní, zdôraznil otec arcibiskup, a do rodín prinášajú aj poklad viery a živý vzťah k Bohu. Za to sa im poďakoval a povzbudil ich, aby v tom, aj cez svoje modlitby, pokračovali.

Predseda ZKS Peter Mach v poďakovaní na záver svätej omše pripomenul, že združenie chce svojou činnosťou prispievať k požehnanému prežívaniu staršieho veku svojich členov i ostatných seniorov tak, aby v duchu motta tohtoročného sviatku „aj v starobe prinášali ovocie“ (Ž 92,15).

TK KBS informoval Peter Mach( TK KBS, pm; pz ) 20220725025   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]