[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 16. 07. 2024   Meniny má Drahomír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Budapešti budú cez víkend najväčšie modlitby chvál v strednej Európe
P:3, 22. 07. 2022 10:45, ZAH

Budapešť 22. júla (TK KBS) V Budapešti budú cez víkend najväčšie modlitby chvál v strednej Európe. Počas soboty vystúpia v novej Puskás Aréne známe kapely Bethel Music, Michael W. Smith, Planetshakers, Martin Smith a ďalší, píše Svet kresťanstva.

Organizátori najväčšieho stretnutia modlitieb chvál v strednej Európe očakávajú 65 tisíc účastníkov. Prísť by mali kresťania z rôznych denominácií z Chorvátska, zo Srbska, z Poľska, Česka, Rumunska a okolia. Na Slovensku evidujú 1 300 predaných vstupeniek. Stretnutie Ez az a nap! (This is the Day!) sa malo pôvodne uskutočniť v roku 2020. Pre pandémiu ho však museli preložiť.

„Doba je ťažká. Po dvoch rokoch covidu a vojny neďaleko chceme, aby si národy navzájom žehnali a zmierili sa,“ hovorí vo videu hlavný organizátor a zakladateľ Viktor László a pozýva v ňom Slovákov pricestovať do Budapešti. Podujatie, ktoré funguje v Maďarsku viac ako dvadsať rokov, sa chce zapísať do histórie Európy tým, že zjednotí v modlitbe chvál ľudí každého veku, národnosti a z rôznych denominácií.

„Túžime vytvárať podujatia, ktoré sú viac než ,skvelými koncertmi‘, ktoré svet organizuje – skôr chceme poskytnúť príležitosti pre kresťanov, aby sa stretli pri uctievaní Stvoriteľa, kde sa zvestuje evanjelium tým, ktorí ešte nestretli Ježiša,“ stojí na stránke podujatia.

Stretnutie sa uskutoční v novej Puskás Aréne s kapacitou 65 tisíc ľudí, ktorú pred dvoma rokmi dokončili. Ľudový štadión, ktorý stál v Budapešti na rovnakom mieste, v roku 2017 zbúrali a na jeho mieste postavili nový.

Na podujatie pozýva aj Július Slovák z projektu Godzone. Podľa neho ide o historický moment pre strednú Európu. „Muž, ktorý tieto stretnutia organizuje, mi pred rokmi povedal, že Boh mu v modlitbe ukázal, aby zaplnil štadión v Budapešti ľuďmi a modlitbami. Videl číslo 60-tisíc. Problém bol ten, že štadión mal kapacitu 40 tisíc. Pýtal sa Boha, čo tým myslel,“  hovorí Slovák vo videopozvánke.

„Tento človek verne stál vo vízii, ktorú prijal, a o 17 rokov nato štadión začali rekonštruovať a zväčšili kapacitu na 60 tisíc. Vtedy sa naplnila vízia podujatia This is the Day!,“ vysvetlil. Ako uviedol zakladateľ Viktor László, predošlý Ľudový štadión postavila komunistická strana a otvoril ho diktátor Rákosi v lete 1953. This is the Day! bude prvé hudobné podujatie, ktoré sa v aréne uskutoční.

„My chceme otvoriť tento nový štadión chválou a modlitbou za Európu a mier spolu s uctievačmi z mnohých národov. Verím, že toto je čas, keď máme povstať a vyvýšiť meno Ježiš v národoch,“ dodal.

Na podujatí vystúpia zvučné mená svetovej kresťanskej scény ako Bethel Music, Michael W. Smith z USA. Predstaví sa aj kapela Planetshakers z Austrálie, bývalý líder kapely Delirious? Martin Smith, Tim Hughes a Gas Street Music. Chvály povedie aj zakladateľ Pochodu pre Ježiša Graham Kendrick z Veľkej Británie či Noel Richards s modernými gospelovými predstaviteľmi London Community Gospel Choir a mnoho ďalších kapiel.

Za Slovensko vystúpi Július Slovák z projektu Godzone a Marián Lipovský z Timothy. Podujatie sa začína v sobotu popoludní a lístky sú stále dostupné. Účastníkom z okolitých krajín, ktorí si kúpili lístky v predpredaji, organizátori zabezpečili bezplatnú dopravu do Budapešti (Zdroj: Svet kresťanstva / Snímka: Ilustračná)( TK KBS, skr, ml; pz ) 20220722037   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]