[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Arcibiskup Ševčuk: Rusi zatvárajú Ukrajincov do koncentračných táborov
P:3, 21. 07. 2022 08:30, ZAH

Ukrajina 21. júla (RV) Okupant zle zaobchádza s našimi chlapcami a dievčatami. Ale nikto nechce počuť ich krik, povedal arcibiskup Svjatoslav Ševčuk vo svojom každodennom vojnovom posolstve. Naďalej prosí o osobitné modlitby za Ukrajincov, ktorí zostali na okupovaných územiach alebo sa ocitli v ruskom zajatí, v nových koncentračných táboroch.

Hlava ukrajinských gréckokatolíkov pripomína Ukrajincom dôležitosť modlitby v čase vojny. Lebo len človek, ktorý sa modlí, je schopný bojovať proti zlu. Učí nás o tom tradícia kresťanskej múdrosti, na ktorú sa vo svojich úvahách odvoláva arcibiskup Ševčuk.

Nikto nechce počuť ich výkriky

„Už 147 dní odolávame ruskému náporu, vojne, ktorú nepriateľ priniesol do našej krajiny. Posledný deň sa ukrajinská krajina opäť otriasala v rôznych častiach. Osobitným spôsobom sa modlíme za Záporožskú a Dnepropetrovskú oblasť. V Záporožskej oblasti, v meste Hulaipolye, nepriateľ ostreľoval centrum mesta. Zahynulo veľa ľudí. Podobne aj v Dnepropetrovskej oblasti sa mesto Nikopol stalo epicentrom silného raketového útoku. Je tam aj veľa mŕtvych a zranených. Najintenzívnejšie boje prebiehajú v Luhanskej a Doneckej oblasti.

Modlíme sa za mesto Krematorsk, mesto mučeníkov, pretože aj ono zažilo silné ostreľovanie. Dochádza k mnohým úmrtiam a zraneniam. Horí Charkovská oblasť, horia pohraničné regióny Sumy a Černihiv. Ukrajina však vytrvá, bojuje, modlí sa. Ďakujeme Pánu Bohu a ozbrojeným silám Ukrajiny, že sme sa dožili dnešného rána a môžeme stáť v modlitbe pred Bohom. Dnes by som chcel všetkých poprosiť, aby sa modlili najmä za tých, ktorí znášajú utrpenie a strach z vojny na Ukrajine. Mnohé dievčatá a chlapci sa ocitli v otroctve nepriateľa.

Na okupovaných územiach sú nespravodlivo väznení. Sú vystavení mučeniu. Je s nimi zle zaobchádzané. Nikto nechce počuť ich krik. Ale Pán Boh vidí ich trápenie. Pamätajme na nich vo svojich modlitbách. O tých, ktorí boli vo filtračných táboroch, v koncentračných táboroch, u ruských okupantov. O tých, ktorých berú na vypočúvanie, mučenie, fyzické, duchovné a psychické týranie. Bože, ktorý si trpel v ľudskom tele, ktorý trpíš v tele tých, ktorých sužuje vojna na Ukrajine, zachráň svoj ľud a svoje deti.“( TK KBS, ekai, ml; pz ) 20220721016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]