[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 25. 09. 2023   Meniny má Vladislav      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Katolíci Pekingskej arcidiecézy oslavujú znovuotvorenie svojej katedrály
P:3, 20. 07. 2022 09:22, ZAH

Peking 20. júla (TK KBS) Katolícka komunita Pekinskej arcidiecézy oslavuje znovuotvorenie svojej katedrály. Uzatvorená bola šesť mesiacov kvôli vládnym protikovidovým opatreniam. Na mieste pri tejto príležitosti prijalo sviatosť kresťanskej iniciácie 101 katechumenov, väčšinou dospelých.

Pred úsvitom 16. júla, v deň znovuotvorenia, čakali veriaci, mladí i starí, pred bránami a tešili sa z obnovenia duchovnej, liturgickej a pastoračnej činnosti v prítomnosti najbližšieho spoločenstva. Prvou zastávkou bola ako vždy modlitba pred jaskyňou Panny Márie Lurdskej a nakoniec pred oltárom, aby poďakovali Pánovi za túto chvíľu.

Katedrálny komplex s kostolom, nádvorím a sakristiou sa opäť naplnil modlitbami, duchovnými piesňami, úsmevmi a dokonca aj "hlukom" detí. Sviatosti prijali z rúk pekingského arcibiskupa Josepha Li Shana. Na ich tvárach a tvárach komunity, ale aj na tvárach katechétov, kňazov, rehoľných sestier a laických katechétov, ktorí ich sprevádzali na ceste viery počas pandémie, bolo vidieť dojatie a radosť.

Odvolávajúc sa na Žalm 126: "Tí, čo sejú so slzami, budú žať s piesňami radosti. Tí, čo odchádzajú s plačom a nesú semeno na siatie, sa vrátia s piesňami radosti a ponesú snopy" (porov. 126,6), povzbudil Mons. Li vyzval prítomných, aby si tento nádherný zážitok uchovali. „Krstom ste deťmi svetla, konfirmáciou ste poslaní Kristom".

„Krst nie je obyčajný rituál, ale vnútorné obrátenie. Žite teraz autentickým životom viery, oblečte si nového ducha a novú identitu, ktorá je kresťanská... budete svetlom sveta a soľou zeme, budete stelesňovať Krista a svedčiť o našom Pánovi láskou a skutkami."

Katedrálny farár P. Joseph Zhao poďakoval všetkým, ktorí sa vydali na dlhú cestu viery, a požiadal všetkých, aby naďalej chránili tieto "nové sadenice" spoločenstva, aby mohli spoločne rásť v Cirkvi na ceste synodality. Po znovuotvorení katedrály sa obnovili bežné liturgické a pastoračné aktivity.( TK KBS, RV CZ, ml; pz ) 20220720020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]