[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 03. 10. 2023   Meniny má Stela      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vyšla nová e-kniha „Kľúče k bioetike - Príručka bioetiky pre mladých“
P:3, 15. 07. 2022 12:55, ZAH

Taliansko 15. júla (RV) „Kľúče k bioetike - Príručka bioetiky pre mladých“ – to je názov elektronickej knihy, ktorá pomôže mladým ľuďom pochopiť pravdu o kráse a jedinečnosti každého ľudského života. Kniha môže byť užitočná aj pre rodičov a učiteľov pri formovaní mladých ľudí v dôležitých otázkach týkajúcich sa etiky života.

Projekt „Kľúče k bioetike“ predstavili ešte počas Svetových dní mládeže v Paname v roku 2019. V podobe elektronickej knihy sa dostal k adresátom pri príležitosti 10. svetového stretnutia rodín v júni 2022, na záver Roka rodiny Amoris laetitia.

Cieľom príručky Kľúče k bioetike je objektívne predstaviť deťom a mladým ľuďom veľké otázky bioetiky, ktoré sa vynárajú v každom z nás tvárou v tvár vedeckému a technickému pokroku, ktorý nás niekedy zneisťuje. V súlade so zásadami vedy a ľudského rozumu sa snaží pomôcť poskytnúť jednoduché odpovede založené na presných a prísnych technických informáciách, ktoré kresťanská viera napĺňa zmyslom.

E-knihu spoločne vytvorili Nadácia „Jérôme Lejeune“ a Dikastérium pre laikov, rodinu a život Svätej stolice. Dostupná je v anglickej, španielskej, talianskejportugalskej verzii, ku ktorým zakrátko pribudne aj francúzska.

Podľa slov kardinála Kevina Farrella, prefekta Dikastéria pre laikov, rodinu a život, autori sformulovali „jasné, jednoduché, ale komplexné odpovede, ktoré mladým ľuďom pomôžu pochopiť pravdu o kráse a jedinečnosti každého ľudského života“.

„Ak sa týmto stránkam podarí rozšíriť naše vedomosti o živote a uvedomiť si, že všetci máme poslanie ako strážcovia každého ľudského života, potom dosiahli svoj cieľ“, uviedol Jean Marie Le Méné, predseda Nadácie „Jérôme Lejeune“.( TK KBS, RV jb, ml; pz ) 20220715016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]