[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 27. 09. 2023   Meniny má Cyprián      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vyšla kniha o živote pátra Jána Hríba, SchP: Ako pierko na hladine
P:3, 12. 07. 2022 12:05, DOM

Bratislava 12. júla (TK KBS) Vyšla nová kniha o živote pátra Jána Hríba, SchP: Ako pierko na hladine. Napísala ju Petra Humajová, ktorá sa sa v priebehu rokov 2020 – 2021 rozprávala s pátrom Jánom a zachytila jeho príbehy, hlboké osobné zdieľania a zreteľné Božie pôsobenie v jeho živote. Kniha obsahuje fotografie, ktoré nafotil páter Ján.

Páter Ján Hríb sa stal známym medzi deťmi a ich rodičmi počas pandémie, keď pravidelne vysielal nedeľné detské sväté omše a prinášal nádej do tohto obdobia. „Keď je život človeka husto popretkávaný Božím pôsobením a milosťou, môže sa stať svedectvom jasne odkazujúcim na veľkosť, krásu a dobrotu samotného Autora. Verím, že ten, kto si túto knihu prečíta, to jasne pocíti. A možno si aj sám začne viac uvedomovať, ako mocne koná v jeho živote náš dobrý Boh. Prajem to zažiť každému jednému z vás, každému čitateľovi nášho rozhovoru,“ hovorí P. Ján.

„Keď sa mi do rúk dostala táto kniha, postupne, ako som ju čítala, som dospela k presvedčeniu, že pre mnohých bude obohatením, povzbudením a aj duchovným prínosom. Páter Ján dal do nej naozaj všetko. Je krásnym odkrytím jeho duše. Názov knihy sa dokonale stotožňuje s jeho osobou. On je tým pierkom na hladine Božej dobroty a prozreteľnosti. Celý život sa necháva unášať prúdom Božej milosti v ľahkosti a odovzdanosti, do ktorej dozrel cez rôzne skúšky. Kniha – paradoxne – vôbec nie je o ňom. Poukazuje na Toho, Ktorému dovolil, aby ho niesol,“ spomína sr. Timotea Šebeňová, FDC.

„Pátra Janka poznám už roky a roky tiež počúvam rôzne príhody z jeho života. Najskôr ma nimi sprevádzal ako kňaz v časoch môjho dospievania, neskôr aj ako kolega a priateľ, keďže sme pôsobili v tej istej škole. Nikdy som v nich nevidela len také obyčajné príbehy. Vždy z nich na mňa priam sálala prítomnosť a láska Boha, ktorá sa prejavovala v živote pátra Janka – a ktorú on dokázal nielen vnímať, ale aj slovami vyjadriť. A práve túto Božiu milosť v jeho živote som sa prostredníctvom našich rozhovorov snažila zachytiť,“ dodáva autorka knihy Petra Humajová.

O autoroch

Petra Humajová vyštudovala učiteľstvo predmetov slovenský jazyk a literatúra a dejepis na Filozofickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku. Desať rokov vyučovala na Základnej škole s materskou školou Koš. Momentálne pôsobí ako učiteľka na druhom stupni Piaristickej základnej školy Františka Hanáka v Prievidzi. Už štvrťstoročie (od roku 1997) iniciuje vydávanie rodinného časopisu Maňa. Od roku 2007 je tiež redaktorkou a od roku 2011 vedúcou vydania prievidzského farského časopisu Bartolomej.

P. Ján Hríb, SchP je členom Rehole piaristov na Slovensku. Viac ako dve desaťročia (od roku 1998) pôsobil ako kňaz, rehoľník a učiteľ v Piaristickej spojenej škole Františka Hanáka v Prievidzi, kde sa venoval hlavne tým najmenším. Bol tiež pastoračne činný v piaristickom Kostole Najsvätejšej Trojice v Prievidzi, v ktorom počas pandémie slúžil streamované sv. omše pre deti. Zároveň pre ne naspieval aj dva CD-albumy s detskými pesničkami. Od leta 2022 pôsobí ako formátor budúcich piaristov v Kolégiu piaristov v Nitre.

Knihu, CD a spevníky si môžu záujemcovia objednať TU.

Zdroj: Zasvätený život( TK KBS, zz, ml; pz ) 20220712021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]