[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 24. 07. 2024   Meniny má Vladimír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Už o pár dní sa začne T22 v Trenčíne, v programe bude aj púť na Skalku
P:3, 11. 07. 2022 08:29, DOM

Bratislava/Trenčín 11. júna (TK KBS) Už o pár dní sa mladí a tí, ktorí sa im venujú, stretnú na Národnom stretnutí mládeže T22. Uskutoční sa od 28. do 31. júla 2022 v Trenčíne. Na stretnutí sa stretne viac ako dvetisíc mladých ľudí, z toho 415 dobrovoľníkov.

Program T22 1 Program T22 2  

Zaujímavým bodom programu pre účastníkov bude aj takzvané Popoludnie angažovanosti, ktoré nadviaže na rovnaký program z Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove v roku 2018. Zámerom tohto popoludnia je osobná výzva Svätého Otca Františka – „1 milión mladých pre pápeža“. Išlo o to, aby sa na svete našlo milión mladých ľudí, ktorí budú šíriť sociálne učenie Cirkvi v spoločnosti.  V rámci Popoludnia angažovanosti sa môžu účastníci tešiť na tridsaťpäť miest, na ktorých budú môcť niečo zažiť, diskutovať alebo priložiť ruku k dielu. Účastníci budú môcť objaviť svoje talenty, o ktorých doteraz nemuseli vedieť. Organizačný tím zároveň na stránke narodnestretnutiemladeze.sk zverejnil ďalšie programové tipy, ktoré odporúča navštíviť.

Programové tipy T22:

- TVORIVOSŤ – PODMIENKA PREŽITIA – kreatívny workshop s Danielom Hevierom – písanie, muzicírovanie, maľovanie, vymýšľanie... Techniky, ako získavať nápady, ako prebudiť tvorivosť a ako odblokovať vyhorenie.

- TANEC AKO MODLITBA – V tanci, ktorý je modlitbou môžeme intenzívne chváliť a milovať Boha a slúžiť mu.

- PRI STUDNI – Všetko, čo som sa chcel opýtať kňaza, ale nemal som na to odvahu... Na všetky zvedavé otázky bude odpovedať trojica kňazov - františkán Filip Čierny, OFM, salezián Janko Holubčík, SDB, a kňaz farnosti Abrahám a bývalá „hlava“ Národných stretnutí mládeže Ondrej Chrvala.

- V SIETI – Ako sa nezamotať v sociálnych sieťach? Aké sú dary a úskalia nových technológií? A čo na to psychológia? Aj tá musí ísť s dobou. Ako vyzerá mozog "online" a ako ho mení život s modernými technológiami? Na dynamickú debatu ťa pozýva rehoľná sestra Lamiya, psychologička Janka Vindišová a kňaz Andrej Ondrejka.

- MESTSKÁ POLÍCIA TRENČÍN – Workshop s mestskými policajtmi – Dôstojnosť má každý človek nezávisle od svojho pôvodu. Ako byť vnímaví, pri akých incidentoch zasiahnuť či zavolať ochranné zložky, je to moja starosť a zodpovednosť, kedy je to moja povinnosť? Nemal by si každý riešiť len svoj život? Ako sa brániť keď som ja priamo ohrozený a ako sa zachovať, keď vidím že sa niečo deje, či môže stať v mojom okolí. Je to iba zodpovednosť policajtov alebo každého prítomného človeka? Čo mi dáva priamu autoritu, čo ma oprávňuje zasiahnuť a do akej miery? 

- SIMULOVANÝ SÚDNY PROCES – Služba ľuďom nie je len sociálna služba, ale slúžime aj uplatňovaním spravodlivosti a ostaných princípov sociálnej náuky Cirkvi a službou občianskemu spoločenstvu. Taká je aj práca sudcov. Okresný súd taktiež  plánuje otvoriť  dvere pre mládež z T22 a pripravuje sa simulované súdne pojednávanie.

Na niektoré časti programu sa bude možné dostať aj bez vstupenky. Ktoré to sú?

- N(M)OC MODLITBY – 7 miest a 7 spôsobov modlitby. Preži štvrtkovú noc, 28. júla 2022, po duchovnej stránke. Obnov svojho ducha a svoju dušu a zúčastni sa modlitby na jednom zo siedmich biblických vrchov.

- EXPO POVOLANÍ – V sobotné poobedie uvidíš na námestí nejeden habit či reverendu. Máš možnosť dozvedieť sa viac o kláštoroch, reholiach, hnutiach, komunitách či kňazských seminároch. Pozor, povolanie nie je iba do zasväteného života, ale aj do manželstva.

- PÚŤ NA SKALKU – Nedeľná hromadná púť na Skalku bude nezabudnuteľná! Množstvo mladých a kňazov sa spolu vydajú na známe pútnické miesto, kde bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský odslúži svätú omšu.

Posledné Národné stretnutie mládeže sa konalo v roku 2018 v Prešove (P18). Po troch rokoch sa koná opäť, tentokrát v Trenčíne. Témou stretnutia je veta z Evanjelia podľa Lukáša: „Mária sa vydala na cestu a ponáhľala sa.“ (Lk 1,19) Tieto slová sú zároveň mottom Svetových dní mládeže, ktoré sa uskutočnia budúci rok v Lisabone.( TK KBS, kt; ml ) 20220711016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]