[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 24. 07. 2024   Meniny má Vladimír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež v septembri navštívi talianske mestá Assisi a Matera
P:3, 08. 07. 2022 16:32, ZAH

Vatikán 8. júla (TK KBS) Pápež František ohlásil na september dve poldňové cesty v rámci Talianska, ktorých cieľom bude Assisi a Matera. V sobotu 24. septembra sa zúčastní v Assisi na stretnutí mladých ekonómov inšpirovaných sv. Františkom z Assisi („Economy of Francesco“) a v nedeľu 25. septembra bude v Matere na juhu Talianska sláviť svätú omšu na záver Národného eucharistického kongresu.

„Economy of Francesco“ v Assisi – 24. septembra

Svätý Otec v oboch prípadoch pocestuje helikoptérou. Pri stretnutí s mladými ekonómami v Assisi na priestranstve pred Bazilikou Panny Márie, Kráľovnej anjelov (Santa Maria degli Angeli) si pápež v sobotu 24. septembra pozrie umelecko-divadelné predstavenie, vypočuje si osem svedectiev a prednesie svoj príhovor. Súčasťou programu bude aj podpísanie vzájomnej „dohody“. Na podujatí v Assisi bude prítomný aj prefekt Dikastéria pre integrálny ľudský rozvoj kardinál Michael Czerny SJ. Svätý Otec by mal v Assisi pobudnúť niečo vyše dvoch hodín: od 9.30 do 11:45.
Radosť z ohlásenej návštevy pápeža v Assisi vyjadril vo videoposolstve miestny biskup Mons. Domenico Sorrentino. Ako predseda organizačného výboru podujatia „Economy of Francesco“ pripomenul, že Svätý Otec takto plní svoj sľub, ktorý dal mladým v minulosti, keď sa podujatie z dôvodu pandémie konalo virtuálnou formou.

Taliansky eucharistický kongres v Matere – 25. septembra

V nasledujúci deň v nedeľu 25. septembra Svätý Otec zavíta do juhotalianskej Matery, ktorá leží na spodku „talianskej čižmy“ v regióne Basilicata. Jeho program sa začne v katedrále, kde o 9.00 krátko pozdraví migrantov a utečencov. Na námestí bude potom sláviť záverečnú svätú omšu talianskeho 27. národného eucharistického kongresu. Prednesie homíliu a na záver aj modlitbu Anjel Pána. Ešte pred tým, ako nasadne do helikoptéry, požehná a slávnostne otvorí tzv. Jedáleň fraternity „Don Giovanni Mele“. Odlet z Matery je naplánovaný na 12.30.
Predseda Konferencie biskupov Talianska (CEI) Mons. Matteo Zuppi reagoval na správu o pastoračnej návšteve slovami vďaky: „Ďakujem pápežovi Františkovi, že sa s nami delí o rozhodujúcu etapu našej synodálnej cesty: zísť sa okolo Ježiša, ochutnať chlieb jeho prítomnosti. Kráčať s ním nám dáva kráčať spolu medzi nami i s mnohými pútnikmi života, ktorí sú našimi spoločníkmi na ceste.“( TK KBS, RV zk; pz ) 20220708022   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]