[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 15. 07. 2024   Meniny má Henrich      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Slovenskí skauti budú tento rok organizovať letné tábory pre skautov z Ukrajiny
P:3, 07. 07. 2022 08:57, DOM

Bratislava 7. júla 2022. (TK KBS) Slovenskí skauti, ktorí majú dlhoročnú a bohatú prax v organizovaní letných skautských táborov, budú tento rok organizovať tábory aj pre deti a členov skautských organizácií z Ukrajiny.
Dobrodružným a programovým vyvrcholením celoročnej činnosti skautských oddielov a zborov je bezpochyby letný tábor. V predpandemickom období, konkrétne v roku 2019, Slovenský skauting zorganizoval vyše 100 letných táborov pre viac ako 4 000 detí a mladých.

Skautské tábory sa konajú nielen na Slovensku, ale organizujú ich aj národné skautské organizácie, v ktorých  pôsobí skautské hnutie. Výnimkou nie je ani Ukrajina, v ktorej však prebieha vojnový konflikt. „V Slovenskom skautingu veríme, že si každý zaslúži mať skvelé leto plné zážitkov. Preto sme sa rozhodli pomôcť deťom z Ukrajiny a zobrať ich na letný tábor,“ hovorí Mária Budzáková, riaditeľka Ústredia Slovenského skautingu. Letné tábory sú zakončením a vyvrcholením skautského roka, kde si členovia môžu vyskúšať všetky nadobudnuté zručnosti. Deti, ktoré sa stali súčasťou skautských skupín, tak budú môcť stráviť leto s novými kamarátmi, vytvoria si nové spomienky a utužia svoje priateľstvá. 

„Momentálne komunikujeme s ukrajinskými skautmi a riešime detaily ohľadom dopravy či všetkých potrebných dokumentov. Z tejto spolupráce sa tešíme i keď nám je ľúto, že vznikla kvôli situácii, v ktorej sa naši susedia nachádzajú. Dúfame, že spoločne budeme vedieť zorganizovať letné tábory pre čo najviac detí.“ Upresňuje situáciu Denisa Bradiaková, nová koordinátorka Skautskej služby, ktorá manažuje projekt Tábory pre ukrajinské deti. 

Slovenský skauting vníma túto situáciu veľmi citlivo a snažíme sa občanom Ukrajiny pomôcť najlepšie ako vieme. Ďakujeme taktiež všetkým, ktorí nám v tomto projekte pomáhajú, či už finančne, materiálne alebo ľudskými silami a svojim časom. 

Viac informácii nájdete na skauting.darujme.sk/darujme-detom-tabory/

Slovenský skauting patrí medzi najväčšie mládežnícke organizácie na Slovensku a má vyše 100 ročnú tradíciu. Skauting spája skvelé zážitky s budovaním životných zručností a silného charakteru. Ponúka pestrú programovú paletu pre rôzne vekové kategórie detí a mládeže, čím umožňuje aktívne tráviť ich voľný čas. Za pomoci stoviek mladých a dospelých dobrovoľníkov vytvárame priestor na ich všestranný rozvoj. V Slovenskom skautingu je v súčasnosti registrovaných viac ako 7000 členov, ktorí pracujú v takmer 100 skautských zboroch v 50 okresoch.

TK KBS informovala Mária Dirgová( TK KBS, md; pz ) 20220707011   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]