[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 18. 06. 2024   Meniny má Vratislav, Vratislava      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Cez víkend chystajú stretnutia rodín v Križovanoch a na Starých Horách
P:3, 30. 06. 2022 09:48, DOM

Bratislava 30. júna (TK KBS) Séria diecéznych stretnutí rodín vyvrcholí na Slovensku v Križovanoch nad Dudváhom a na Starých Horách. Pozývajú na ne Trnavská arcidiecéza a Banskobystrická diecéza. Tematicky sa pridá aj Spišská diecéza, kde bude cez víkend záver tradičnej Levočskej púte na Mariánskej hore v Levoči.

Trnavská arcidiecéza / Sobota 2. júla 2022 (od 14:00 do 19:00) / Križovany nad Dudváhom 

Trnavská arcidiecéza sa zapojí do slávení 2. júla 2022 v okolí kostola v Križovanoch nad Dudváhom. Stretnutie otvoria o 14:00. Nasledovať budú prednášky, Korunka k Božiemu milosrdenstvu za rodiny, moderovaná adorácia v kostole a svätá omša s trnavským arcibiskupom Mons. Jánom Oroschom. Pre deti bude pripravený animačný program, chýbať nebudú poradne prednášajúcich a futbalový zápas medzi otcami a synami (o 16:00).

Trnava, diecezne stretnutie rodin

- Spišská diecéza / Nedeľa 26. júna - Nedeľa 3. júla 2021 / Levoča - Mariánska hora

Diecézne stretnutie rodín v Spišskej diecéze bude prepojené s Levočskou púťou, ktorá sa každoročne organizuje z príležitosti sviatku Navštívenia Preblahoslavenej Panny Márie. Zároveň toto stretnutie naväzuje na X. celosvetové stretnutie rodín v Ríme a na Rok rodiny Amoris laetititia. Hlavným mottom púte je „Rodinná láska: povolanie a cesta svätosti.“

Od 26. júna - 3. júla sú slávené sväté omše s tematicky zameranými príhovormi na manželstvo a rodinu. Príhovory počas týždňa budú reflektovať jednotlivé charakteristiky lásky, ktoré uvádza sv. apoštol Pavol v Hymne na lásku v Prvom liste Korinťanom a ktorým sa venuje aj Svätý Otec František v exhortácii o manželstve a rodine Amoris laetitia.

V sobotu 2. júla sa o 21:00 modlitbou Cesty svetla mladých otvorí večerný program #BOHtovidíinak. Ten sa bude niesť v duchu svedectiev a dialógu mladých a manželov s diecéznym administrátorom Mons. Jánom Kubošom. Tento program bude doprevádzaný zoskupením Poetica musica a vyvrcholí polnočnou svätou omšou spojenou s novokňazským požehnaním a adoráciou mladých za mladých.

Nedeľa 3. júla bude zameraná na svedectvo účastníkov X. celosvetového stretnutia rodín v Ríme. Po ňom bude nasledovať modlitba svätého ruženca, ktorú sa budú modliť rodiny za rodiny. Púť a s ňou spojené stretnutie rodín vyvrcholí slávnostnou svätou omšou o 10:00, ktorú bude celebrovať košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober. Pri tejto omši si manželia obnovia svoj manželský sľub.

Levoca, put, plagat

- Banskobystrická diecéza / Sobota 2. júla 2022 (9.00 - 12.00) / Staré Hory

Diecézne stretnutie rodín Banskobystrickej diecézy organizuje Diecézna rada pre rodinu Banskobystrickej diecézy a dekanát Krupina. Uskutoční sa v sobotu 2. júla na Starých Horách. Svätú omšu bude celebrovať Mons. Marián Bublinec (o 10:30). Predchádzať jej bude akadémia s modlitbami za manželstvá a rodiny a ruženec rodín za rodiny.

Toto diecézne stretnutie poňali v duchu poďakovania manželom a rodinám za ich život, ktorí často býva náročný a mnohokrát nedocenený. Zároveň ich chcú na tejto ceste povzbudiť a spoločne v modlitbe prosiť o požehnanie manželov a rodín v diecéze.

Stare Hory, rodiny, plagat

Zdroje: Webové stránky diecéz / Svetové stretnutie rodín / Snímka: Ilustračná ( TK KBS, tk, ml; pz ) 20220630009   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]