[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 14. 06. 2024   Meniny má Vasil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vo Vatikáne vyšiel nový mesačník s názvom L’Osservatore di Strada
P:3, 30. 06. 2022 07:20, ZAH

Vatikán 30. júna (TK KBS) Na slávnosť patrónov Ríma, svätých apoštolov Petra a Pavla 29. júna začal vychádzať nový projekt vatikánskeho Dikastéria pre komunikáciu, ktorý bude pomáhať chudobným. Ide o nový mesačník s názvom L’Osservatore di Strada, ktorý bude vydávať vatikánsky denník L’Osservatore Romano.

Nové médium dá „hlas tým, ktorých zvyčajne nepočúvajú, chudobným, ľuďom zraneným životom, tým, ktorí sú vyhodení za dvere a vylúčení.“ Takto čítame o novom projekte v tlačovej správe z 24. júna, ktorá tiež uvádza, že mesačník L’Osservatore di Strada (v preklade „Pouličný pozorovateľ“) bude vychádzať každú prvú nedeľu v mesiaci v tlačenej aj online podobe.

Distribúcia výtlačkov bude pri Námestí sv. Petra každú nedeľu v čase pápežovej poludňajšej modlitby Anjel Pána. Zabezpečovať ju budú za pomoci dobrovoľníkov z radov ľudí prichýlených v charitatívnom zariadení pri Vatikáne, ktoré prevádzkuje Dikastérium pre charitu a Komunita Sant’Egidio.

Mesačník bude bezplatný, no chudobní si budú môcť ponechať dobrovoľné príspevky, ktoré im ľudia venujú ako odmenu za ich distribútorskú službu.

Ako správa ďalej uvádza, L’Osservatore di Strada ako noviny chudobných a pre chudobných „chcú byť predovšetkým novinami, ktoré vznikajú v spolupráci s chudobnými a dávajú šancu prejaviť sa ich talentom na písanie alebo kreslenie, alebo jednoducho zachytiť príbeh, ktorý chcú vyrozprávať, či názor, ktorý chcú vyjadriť“.

Noviny sa budú tvoriť aj za účasti osobností zo sveta kultúry - spisovateľov, básnikov, novinárov, fotografov, karikaturistov, režisérov, hercov či hudobníkov - ktorí budú ochotní prispieť svojím umením, píše Vatican News.( TK KBS, RV mh, jb, ml; pz ) 20220630002   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]