[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 15. 06. 2024   Meniny má Vít      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na brnianske výstavisko sa vracia Katolícka charizmatická konferencia
P:3, 28. 06. 2022 13:25, ZAH

Brno 28. júna (TK KBS) Po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou sa na brnianske výstavisko vracia Katolícka charizmatická konferencia. Od 6. do 10. júla sa pavilón F brnianskeho výstaviska opäť zaplní kresťanmi z celej Českej republiky a Slovenska.

Organizátori dlho nevedeli, či podujatie nepokazia nejaké opatrenia. Alebo či podujatie neskomplikujú davy ľudí utekajúcich pred vojnou na Ukrajine, ktorí sa dočasne uchýlili na výstavisko. Ako však organizátori zdôrazňujú, v súčasnosti je všetko na dobrej ceste a kresťania môžu ísť na výstavisko bez problémov.

Začína sa svätou omšou

Konferencia sa začne tradičnou svätou omšou v stredu 6. júla o siedmej hodine večer. Tento rok si organizátori zvolili motto z listu Efezanom: "V ňom je náš pokoj...". Pravdepodobne najčastejšie počúvaným slovom bude zmierenie. Okrem hlavných hostí (pozri nasledujúcu stranu) o nej budú hovoriť teologička Kateřina Lachmanová, P. Josef Prokeš, františkán P. Šebestián Smrčina a koordinátorka Katolíckej charizmatickej obnovy v Českej republike Pavla Petrášková.

Boh svoje bitky neprehrá

Tradičný kazateľ, karmelitán P. Vojtěch Kodet, tento rok nebude mať prednášku, ale v sobotu 9. júla bude celebrovať svätú omšu a počas konferencie sa uskutoční aj autogramiáda knihy Boh svoje boje neprehráva (Katolícky týždenník a Doron, 2021), ktorú s ním viedol redaktor Katolíckeho týdenníka Ján Paulas.

Na rozdiel od predchádzajúcich konferencií sa tento rok nebudú konať paralelné programy, ktoré organizátori zvyčajne ponúkali v piatok večer nielen na výstavisku, ale aj na viacerých ďalších miestach v Brne. Tentoraz budú večery viac spoločné a modlitboé.

Piatok (8. júla) bude venovaný modlitbe za zmierenie a sobota bude modlitbou vyslania, ktorá má byť prosbou o požehnanie a dary Ducha Svätého pre všetkých prítomných - nielen na cestu domov, ale aj pre ich vzťahy a miesta služby (Zdroj: Katolícky týdenník / Tomáš Kutil).( TK KBS, kty, ml; pz ) 20220628026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]