[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Festival EMfest na pútnických Starých Horách priniesol pokoj Medžugoria
P:3, 28. 06. 2022 10:48, DOM

Staré Hory 28. júna (TK KBS) Pútnické miesto Staré Hory neďaleko Banskej Bystrice, pravidelne už 16 rokov víta účastníkov festivalu EMfest. Nebolo to inak ani poslednú júnovú sobotu tohto roka.

Podujatie, ktorého názov ukrýva slová Eucharistia a Mária, malo nosnú tému "...a príde k vám pokoj". Celý program, vďaka peknému letnému počasiu a ochrane našej Nebeskej Matky, prebiehal na priestranstve na Studničke.

Viac ako 300 účastníkov z celého Slovenska, na podujatí, ktoré bolo inšpirované Mladifestom v Medžugorí, si mohlo vypočuť pútavé slová Martina Trojana - kňaza, ktorý pôsobí vo farnosti Valaská. Jeho slová, ktoré vychádzali zo 4. listu Filipanom odkazovali na to, že každý si so sebou nesieme trápenia alebo straty a vie o nich aj Boh.

Práve Pána Boha máme prosiť o dar pokoja, kedykoľvek to potrebujeme. Následne svoje svedectvo priniesli manželia Kuchtovci, ktorí účastníkom priblížili svoje životné príbehy a aj svoju spoločnú cestu, ktorou chcú aj naďalej kráčať k svätosti. Druhá prednáška odkazovala na posolstvo Panny Márie z Medžugoria "Pokoj, pokoj, pokoj..." a predniesol ju otec Ján Petrovčík z farnosti Muránska Dlhá Lúka.

Na záver príhovoru sa s účastníkmi podelil aj o viaceré zázračné uzdravenia priamo z jeho farnosti, ktoré sa udiali na základe úprimnej modlitby na príhovor sv. Šarbela.

Nasledovala modlitba Korunky k Božiemu milosrdenstvu s mládežou z EMfest teamu a obrad prijatia sv. škapuliara, ktorým účastníkov sprevádzal karmelitán otec Stanislaw Miernik.

Podvečerný programom začal svätým ružencom, ktorý sa predmodlievali prítomné deti a vyvrcholil slávením svätej omše a moderovanou adoráciou. Touto časťou účastníkov sprevádzal Dominik Jamrich, ktorý pôsobí v Oravskom centre mládeže v Ústí nad Oravou. To bola záverečná bodka za programom, ktorý sa celý niesol v jedinečnej atmosfére Medžugoria.

Stare Hory, EMfest

„Organizátori ďakujú všetkým prenášajúcim, hudobníkom a tiež obetavým kňazom, ktorí sa zapojili do spovednej služby a veria, že o rok sa na Starých Horách so všetkými účastníkmi stretnú opäť. Počas celého podujatia organizátori ponúkli vysielanie naživo prostredníctvom internetu a jeho záznam môžete nájsť na stránke www.emfest.sk,“ informoval Jaroslav Kostúr.( TK KBS, jko, ml; pz ) 20220628016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]