[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Aké bolo svetové stretnutie rodín v Ríme? Hovoria manželia Juckovci
P:3, 27. 06. 2022 20:45, ZAH

Rím 27. júna (RV) Aké bolo 10. svetové stretnutie rodín 2022 v Ríme? Manželia Alfonz a Monika Juckovci z Bratislavy, ktorí boli v slovenskej delegácii, sa na záver podelili s dojmami pre Vatikánsky rozhlas. V delegácii vedenej košickým eparchom Cyrilom Vasiľom SJ, predsedom Rady pre rodinu Konferencie biskupov Slovenska, zastupovali Slovensko tri manželské páry, medzi ktorými boli aj Monika a Alfonz Juckovci z Bratislavskej arcidiecézy.

V rozhovore pre Vatikánsky rozhlas hovoria o tom, ako počas stretnutia v dňoch 22. – 26. júna zažili spolupatričnosť rodín celého sveta, pocítili blízkosť Svätého Otca Františka a z konferenčnej časti si odnášajú podnety zo svedectiev z rozličných kútov sveta. V Ríme zaznelo mimoriadne silné a dojímavé svedectvo z Austrálie o odpustení, ktoré rozpovedala rodina so siedmimi deťmi. „Standig ovation“ publika v Aule Pavla VI. vyvolali slová rodičov o tom, ako postupne s Božou pomocou dokázali odpustiť človeku, ktorý pri autonehode zavinil smrť troch ich detí. „Odpustenie je ako sval, ktorý treba používať a cvičiť ho, a potom človek dokáže odpúšťať aj vo všednom, bežnom živote“ - cituje slová z austrálskeho svedectva Monika Jucková.

Tohtoročné Svetové stretnutie rodín malo novú štruktúru, založenú na relatívne menšom centrálnom stretnutí delegátov z celého sveta a masovejších paralelných podujatiach na miestnej a diecéznej úrovni po celom svete. Tento model organizovania sa javí ako udržateľný pre budúcnosť, konštatuje Alfonz Juck. Spomedzi silných svedectiev, ktoré na neho urobili dojem, uvádza nezvyčajný príbeh zo Singapúru o tom, ako manželka katolíčka vydatá za moslima nakoniec priviedla svojho muža ku kresťanskej viere a začleneniu do Cirkvi.

Rozhovor je možné vypočuť si vo formáte podcast.

Zdroj: Vatican News, Jozef Bartkovjak SJ( TK KBS, RV jb; ml ) 20220627032   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]