[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 16. 07. 2024   Meniny má Drahomír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Daruj dobrý skutok: V Rádiu LUMEN veria v silu modlitby za mier
P:3, 25. 06. 2022 09:22, DOM

Bratislava  25. júna (TK KBS) Vojna na Ukrajine neustále pokračuje. Po mesiacoch násilia a krutosti neustávame so svojím úsilím modlitby za mier. Napíšte do súťaže Rádia LUMEN mierovú modlitbu a vyhrajte atraktívne ceny!

Projekt Daruj dobrý skutok približuje prácu charity

Hneď na začiatku vojny za našimi východnými hranicami boli prví, ktorí pomáhali. Ukázali životaschopnosť a skúsenosť v práci s ľuďmi odkázanými na pomoc. Svoju ponuku teraz presunuli z hraníc do regiónov, kde pomáhajú unikajúcim ľuďom pred vojnou zorientovať sa v živote na Slovensku. 25 podporných centier pomoci Slovenskej katolíckej charity podáva pomocnú ruku Ukrajincom na celom Slovensku.

Mier je stále témou číslo jeden

Čo by dali za mier vo svojej krajine? Odpovede Ukrajincov na túto otázku by boli zrejme niekde medzi významom slov "všetko" a "veľmi veľa". V prvej letnej charitnej výzve vás Rádio LUMEN spolu so Slovenskou katolíckou charitou pozýva prispieť modlitbou za mier. Sformulujte originálnu modlitbu za mier a vyhrajte atraktívne ceny.

Čo môžete vyhrať a ako sa zapojiť?

Do prvej letnej výzvy projektu Daruj dobrý skutok  môžete napísať svoju modlitbu za mier buď e-mailom na oukd@lumen.sk alebo poštou na adresu Rádio LUMEN, Kapitulská 2, 974 01, Banská Bystrica najneskôr do 11. júla. Vyhodnotenie prvej letnej výzvy a čítanie poslucháčskych reakcii do projektu je na programe v relácii Od ucha k duchu v sobotu 16. júla 2022.

Pre troch zapojených poslucháčov sú prichystané atraktívne ceny:

1. Čierne pápežské tričko s logom Rádia LUMEN a čierne pero s logom Rádia LUMEN

2. Hrnček od keramiky Grania

3. Kniha Ježišu, zachráň ma! – Joanna Batkiewicz-Brozek

Pomoc je celoročnou záležitosťou

Projekt Daruj dobrý skutok prebieha na Rádiu LUMEN počas celého roka 2022. Organizuje ho spoločne so Slovenskou katolíckou charitou. Spoločným cieľom je priniesť do vysielania príbehy pomoci z prostredia poslucháčov slovenského katolíckeho rádia. V reláciách Od ucha k duchu vždy raz za mesiac charitnú výzvu zosumarizujú a zároveň predstavia bližšie jednu z oblastí práce tímu Slovenskej katolíckej charity.

Projekt vojde do finále na konci roka 2022, keď jeden zo zapojených poslucháčov získa atraktívny zájazd.( TK KBS, in; rp ) 20220625001   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]