[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Gréckokatolícka charita v Prešove vydala novú Cestu, je na tému Mozog
P:3, 22. 06. 2022 07:59, DOM

Prešov 22. júna (TK KBS) Gréckokatolícka charita v Prešove vydala nové číslo časopisu Cesta na tému „Mozog“. Prinášame jeho anotáciu, ktorú spracoval Peter Kyslan.

Môžete si prečítať článok od Mgr. Denisy Považanovej na hlavnú tému Mozog s podnázvom Náš mozog nás odmeňuje dopamínom ak vykonávame základné potreby na prežitie. Preto tak radi jeme a nevieme si odoprieť sladkosti – naša vôľa zlyháva. Dozviete sa aké mechanizmy v mozgu fungujú.

V druhej časti rozhovoru s Mgr. art. Martinom Jabrockým, interiérovým dizajnérom – bytovým architektom s názvom Zaujímavý interiér je harmonický sa dočítate viac o základných prvkoch dizajnu interiéru a o symetrii a asymetrii.

Duchovné slovo Viac ako len diplom (alebo vziať rozum do hrsti?) o. Jozefa Gaču sa zamýšľa nad pravou rozumnosťou. Rozumnosť je niekedy zobrazovaná ako hlava s dvoma tvárami. Na to, aby sme boli rozumní, sa potrebujeme obzrieť späť – pravdivo a pokorne vnímať realitu a náš život –, a zároveň toto poznanie aplikovať dopredu – v konkrétnej situácii, v ktorej sa tu a teraz nachádzam.

V celoročnom cykle Muž v rodine sa pozornosť venuje téme Vývoj muža. Muž sa stáva mužom v rôznych sférach. Dočítate sa viac o siedmych krokov k mužstvu.

V odborne ladenom článku Mozog na autopilote sa dočítate o automatickom správaní a zvykoch nášho mozgu. Zamyslíme sa nad tým, čo sa deje, keď myslíme a rozhodujeme sa.

Článok PSK je o udeľovaní najvyššieho krajské ocenenia. Cena PSK a Cena predsedu PSK bola udelená súčasne za roky 2020 a 2021.

V rozhovore Medici na ulici sa rozprávame o zaujímavom študentskom spolku združujúcim budúcich zdravotníkov v Prahe so záujmom o problematiku bezdomovectva a poskytovania zdravotnej starostlivosti ľuďom v núdzi.

V svedectve Dar Jaroslav hovorí o páde do alkoholizmu a dlhoch. Jaroslav po nútenom pobyte vo väzení a po ochorení zmenil svoj život a pochopil, život je dar, ktorý si treba chrániť.   

V druhej časti rozhovoru s poslankyňou Európskeho parlamentu Miriam Lexmann s názvom Dobrá politika kladie do centra pozornosti človeka a spoločné dobro sa môžete dočítať aké sú najväčšie výzvy a úlohy kresťanskej političky v Európskom parlamente.

V rubrike Chrámy sveta je predstavená mystická a jedinečná Mníšska republika Áthos. Dnes žije v dvadsiatich

veľkých kláštoroch Mníšskej republiky asi 1 700 mníchov. Od pádu Železnej opony kláštory zaznamenali značný prírastok. Nechýbajú Krížovka, Vtipy a Správy z charít.

TK KBS informoval Peter Kyslan( TK KBS, pky, ml; pz ) 20220622012   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]