[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 15. 07. 2024   Meniny má Henrich      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Nitre oslávili deň rodiny maďarsky hovoriaci veriaci s biskupom Judákom
P:3, 20. 06. 2022 14:21, DOM

Nitra 20. júna (TK KBS) V rámci Roku rodiny vyhlásenom pápežom Františkom sa v sobotu 18. júna 2022 po prvýkrát uskutočnil Deň katolíckej rodiny pre maďarsky hovoriacich veriacich žijúcich aj na území Nitrianskej diecézy. Organizátori pripravili pre účastníkov v areáli nitrianskej Kalvárie pestrý duchovný, kultúrny a spoločenský program, v ktorom si na svoje prišli všetky kategórie veriacich od tých najmenších až po najstarších.

Nechýbali hry, spevy, súťaže či hudobné koncertné vystúpenia, ale aj prednášky pre dospievajúcich a dospelých zamerané na súčasnú rodinu a jej problémy či ťažkosti v dnešnom svete. Účastníci podujatia mali možnosť prijať sviatosť zmierenia, zapojiť sa do modlitieb a Eucharistickej adorácie.

Podujatie vyvrcholilo slávnostnou svätou omšou, ktorú celebroval P. Zoltán Márton Fazakas OPraem, opát kláštora Premonštrátov v Csorne z Maďarska za účasti nitrianskeho biskupa Mons. Viliama Judáka, biskupského vikára Mons. Zoltána Ďurča a kňazov z farností s maďarsky hovoriacimi veriacimi na Slovensku.

V závere liturgickej slávnosti sa prítomným prihovorili správca farnosti Nitra – Kalvária P. Igor Kráľ, ktorý im poďakoval za ich každoročnú účasť na pútiach a podporu obnovy Kalvárie.

Nitriansky biskup Viliam Judák v záverečnom príhovore podobne, ako hlavný celebrant vo svojej homílii, povzbudil prítomných k bratskému spolunažívaniu v láske podľa vzoru Ježiša Krista a ochrane kresťanskej rodiny a jej hodnôt, a vyzval ich k modlitbe aj za kňazské povolania a podporu, aby mali v Nitrianskej diecéze dostatok maďarsky hovoriacich kňazov, ktorí sa môžu pripravovať aj v Kňazskom seminári v Nitre.

Organizátori vyjadrili Mons. Judákovi vďaku za podporu a starostlivosť o menšinové spoločenstvo veriacich, podporu konania Dňa maďarských kresťanských rodín, ale aj za to, že mu záleží aj na nich. Mons. Judák na konci slávnosti udelil všetkým prítomným slávnostné požehnanie.

Zdroj: Biskupstvo Nitra Tibor Ujlacký( TK KBS, bnr, tu, ml; pz ) 20220620023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]