[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 15. 06. 2024   Meniny má Vít      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Už vo štvrtok sa začnú v hlavnom meste Bratislavské Hanusove dni
P:3, 14. 06. 2022 14:00, DOM

Bratislava 14. júna (TK KBS) Už tento štvrtok 16. júna začnú Bratislavské Hanusove dni, mestský kultúrno-akademický festival na prieniku kresťanstva a dnešnej spoločnosti. Po minuloročnej skúsenosti sa festival opäť vracia do záhrady Pálffyho paláca v Bratislave, kde bude od 16. do 20. júna 2022.

11. ročník bude o Krehkosti identít!

Témou tohto ročníka je Krehkosť identít, ktorú približuje šéfdramaturg festivalu Juraj Šúst. „Ako možno lepšie rozumieť svojej sexualite? Svojmu pohlaviu? Svojej generácii či príslušnosti k spoločnosti, národu a viere? Tohtoročné BHD bude hľadať, či a ako je možné aj v „tekutej“ spoločnosti žiť v pevných a ukotvených identitách. A tiež, nakoľko naše hodnotové, kultúrne a (ne)náboženské východiská vplývajú na našu schopnosť vyjsť zo seba smerom k druhému. Ako je možné mať pevné postoje a zároveň nevnímať druhého ako hrozbu, ale viesť s ním autentický dialóg?”

Hľadáme vzory

Napríklad aj v živote blahoslaveného cisára Karola I. Jeho životné postoje príde osobne sprostredkovať pravnuk posledného rakúsko-uhorského cisára - arcivojvoda Imre von Habsburg-Lothringen. Ďalším vzácnym hosťom je americký dominikán Fr. Gregory Maria Pine, O.P., známy z podcastu Godsplaining alebo Pints with Aquinas. Vo svojej prednáške bude argumentovať, prečo je cnosť rozumnosti podstatná pre šťastný život.

Program bude pestrý

V nedeľu čaká návštevníkov talkshow spojená s koncertom dvoch hudobných párov: právom oceňované duo Lash & Grey a manželia Jana a Lukáš Zubajoví. Max Kašparů sa pripojí svojim nadhľadom do podujatia s názvom Snowflake generation, v ktorom budú štyria mladí ľudia rôznych svetonázorov diskutovať o ich identite. Na hanusových dňoch neobídu ani otázky, prečo sa pápež pletie do ekonomiky či prečo nám chýba katolícka kaviareň. Všetky podujatia festivalu je možné nájsť v programe.

Diskusie pokračujú na Hanusovej terase

Novinkou tohto ročníka je Hanusova terasa! Okrem tradičného obchodíku s kvalitnými knihami tu nájdete aj stánok s občerstvením. Po podujatí pokračujte v diskusii s priateľmi a novými známymi pri pive alebo šálke kávy a drobnom občerstvení v príjemnom prostredí našej Hanusovej terasy. Čo tak pozvať kolegu z práce, dobrých známych, s ktorými sa už rok dohadujete na stretnutí či manželku na výnimočný večer? Pre všetkých váhajúcich spúšťajú organizátori akciu 1+1. Dva lístky tak dostanete za cenu jedného! (Akcia platí na všetky druhy festivalových lístkov.)

Organizátorom festivalu je Spoločenstvo Ladislava Hanusa, ktorého poslaním je prinášať Krista a Evanjelium do verejného života na Slovensku. Už viac ako 19 rokov sa usiluje spájať vieru s rozumom duchovno-intelektuálnou formáciou mladých osobností z kresťanského prostredia a angažovaním sa pre spoločné dobro v najrôznejších oblastiach kultúrneho a verejného života.

TK KBS informovala Veronika Bočkayová( TK KBS, vbo, ml; pz ) 20220614025   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]