[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 25. 06. 2022   Meniny má Tadeáš, Olívia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Kolégium Antona Neuwirtha ponúka pobytové tábory pre stredoškolákov
P:3, 13. 06. 2022 11:59, DOMBratislava 13. júna (TK KBS) Aj toto leto pripravuje Kolégium Antona Neuwirtha jedinečné pobytové tábory pre stredoškolákov a čerstvých maturantov. Leto v kaštieli budú môcť slovenskí stredoškoláci zažiť na Letnej akadémii s podtitulom Destinácia Grécko a na sedemnástom ročníku Letnej univerzity o etike, politike a kultúre.

„Kdekoľvek na Slovensku sa nachádzate, určite máte okolo seba stredoškolákov, ktorí sa pýtajú niektorú z nasledujúcich otázok: Čo potrebujem vedieť, aby som vedel rozlíšiť, či to, čo chcem urobiť, je správne? Mám robiť iba to, čo sama chcem? Do akej miery mám poslúchať iných ľudí? Čo je cieľom nášho života a ako ho máme dosiahnuť? Prečo sa o antických filozofoch učíme aj v súčasnosti?“ hovorí Tamara Rusnáková manažérka pre marketing a komunikáciu v Kolégiu Antona Neuwirtha.

„Záleží nám na tom, aby stredoškoláci na Slovensku mohli stráviť letné prázdniny pri aktivitách, ktoré majú zmysel a pracujú s ich potenciálom. Práve preto aj tento rok pripravujeme Letnú Akadémiu venovanú antickému Grécku a tradičnú Letnú univerzitu,“ pokračuje Rusnáková.

Na Letnej Akadémii, ktorá vznikla po úspechu celoročného programu Akadémie veľkých diel, budú účastníci s lektormi študovať čo je to dobrá divadelná hra, ako skutočne vyzerala antická dráma, vyskúšajú si jej tvorbu a privítajú profesionálnych divadelníkov. Budú sa pýtať zásadné otázky: Čo je krása? Ako podľa antických mysliteľov dosiahnuť šťastie? Je demokracia dobré politické zriadenie? Spoznajú jedlá a hry starovekých Grékov a Rimanov, zistia ako úspešne rečniť pred ľuďmi a lepšie sa zoznámia s antickým i dnešným Narcisom.

Letná Akadémia sa bude konať od 3. do 8. júla 2022, v kaštieli v Ivanke pri Dunaji. Prihlasovanie končí 15. júna 2022, prihláška je na webovej stránke Akadémie veľkých diel.

Letná univerzita o etike, politike a kultúre už po sedemnástykrát privíta mladých ľudí, ktorí radi diskutujú, zamýšľajú sa a chcú od svojho študentského života viac ako len vysvedčenie. Študenti sa spolu s lektormi budú snažiť porozumieť myšlienkam svetových autorov počas pútavých prednášok a seminárov. Budú mať možnosť vžiť sa do kože zákonodarcu, navrhnúť riešenie aktuálnych problémov a obhájiť ho na modelovom parlamente.

Letná univerzita sa uskutoční od 7. do 14. augusta 2022 v kaštieli v Ivanke pri Dunaji. Prihlasovanie končí 30. júna 2022, počet miest je však obmedzený. Prihlasovací formulár, video a všetky informácie je možné nájsť na webovej stránke letnauniverzita.sk.( TK KBS, tru, ml; pz ) 20220613021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]

  Kontakty


Kонтакти для духовної допомоги та підтримки


  Top témy
Všetky

Svetové stretnutie rodín

Pápež na Malte

Vojna na Ukrajine

Synoda 2021-23

Rok Amoris Laetitia
Koronavírus

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  ::Pomoc utečencom::
Pomoc s ubytovaním