[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 25. 06. 2024   Meniny má Tadeáš, Olívia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na Slovensku vzniklo 250 spoločenstiev detí s názvom „Misijné zrnko“
P:3, 13. 06. 2022 11:30, DOM

Bratislava 13. júna (TK KBS) Na Slovensku vzniklo doteraz 250 spoločenstiev detí s názvom „Misijné zrnko“. V informačnom liste o tom informovali Pápežské misijné diela na Slovensku, ktoré ich vznik iniciovali. Ide o modlitbovú sieť detí, ktoré sa modlitbou a konkrétnou pomocou zaväzujú pomôcť svojim rovesníkom v misijných krajinách.

Misijné dielo detí pôsobí v 120 krajinách sveta a tento rok slávi sté výročie svojho vzniku. Jeho cieľom je priviesť deti celého sveta do spoločenstva s Ježišom Kristom v jeho Cirkvi.

V misijných krajinách spravuje tisíce projektov – ide o pomoc deťom ulice, o výstavbu a prevádzku škôl, o vrty studní, stravovacie programy, zdravotnú starostlivosť, nutričné programy pre podvyživené deti, o nákup liekov, hygienu detí a o liečbu ich bežných i závažných ochorení.

Na Slovensku povzbudili k zakladaniu spoločenstiev na začiatku tohto roka Pápežské misijné diela na Slovensku. Misijné zrnko detí sprevádza vedúci animátor, katechéta, rodič alebo kňaz. Stretáva sa raz za dva týždne a má najmenej dvoch a najviac 12 členov.

Misijne zrnko, stretko

Misijné zrnko môže vzniknúť vo farnosti, v škole alebo v rodine. Je zverené pod ochranu Dieťaťa Ježiša v Betleheme a členkou Misijného diela detí bola už ako 8-ročná aj svätá Terezka. Bližšie informácie o Misijnom diele detí a o zapojení sa cez Misijné zrnká je TU. K dispozícii je aj hymna, ktorá propaguje založenie Misijných zrniek.

Pápež František pre misijné dielo detí povedal: „Prosím o vašu modlitbu, a to nie iba za vašu rodinu a farnosť, ale aj za všetky rodiny na svete. Veľmi sa spolieham na vašu modlitbu. Koľko detí čaká na našu pomoc! Deti trpia vo vojnách. Modlime sa spolu, aby prestali nenávisti a rozbroje. Deti v mnohých krajinách musia pracovať, hladujú, nemajú  lieky. Bez vašej modlitby je moja modlitba slabá.“

TK KBS informovali Pápežské misijné diela na Slovensku( TK KBS, pmd, ml; pz ) 20220613019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]