[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 20. 07. 2024   Meniny má Iľja, Eliáš      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Nitriansky kraj ocenil aj topoľčianskeho farára Mons. Dušana Argaláša
P:3, 12. 06. 2022 13:21, DOM

Nitra 12. júna (TK KBS) Ceny Nitrianskeho samosprávneho kraja za rok 2021 v historických priestoroch Župného domu v Nitre 9. júna 2022 odovzdal predseda kraja Milan Belica Zuzane Rehák-Štefečekovej, reprezentantke v športovej streľbe, Žofii Martišovej, divadelnej herečke, Ladislavovi Petrovičovi, atlétovi a trénerovi, In memoriam politikovi a poslancovi NSK Lászó Szigetimu, a popri nich Pamätnú plaketu za zásluhy a osobný prínos pre rozvoj a zachovávanie duchovného a kultúrneho dedičstva v Nitrianskom regióne a propagáciu Nitrianskeho samosprávneho kraja získal aj topoľčiansky farár a dekan Mons. Dušan Argaláš.

Územie Nitrianskeho samosprávneho kraja sa prekrýva s územím Nitrianskej diecézy, ktorej biskupi a kňazi svojim pôsobením tiež prispievajú aj k jeho rozvoju najmä v oblasti zachovávania duchovného a kultúrneho dedičstva. Nie náhodou preto medzi držiteľov ocenení patrili a patria aj bývalý nitriansky biskup blahej pamäti Ján Chryzostom kardinál Korec, katedrálny kanonik a cirkevný historik Ladislav Belás či kňaz a spisovateľ Štefan Kováč Adamov.

Medzi nich sa tak zaradil aj Mons. Dušan Argaláš, ktorý v rámci svojho kňazského pôsobenia od roku 1996 v mestách a obciach kraja ako Nitra, Jarok, Veľké Lovce, Bánov či Topoľčany svojimi aktivitami prispieva k prehlbovaniu a rozvoju kultúrneho povedomia obyvateľov, k zachovávaniu kultúrneho, duchovného a národného dedičstva, ale aj k hodnotovému vzdelávaniu mládeže a seniorov.

Svojou publikačnou tvorbou obohacuje súčasný národný literárny fond. Je autorom odborných teologických publikácií a článkov, spoluautorom knižných a rozhlasových zamyslení či autobiografickej publikácie s názvom Všesvet okolo nás. Obecné zastupiteľstvá obcí Veľké Lovce a Bánov mu udelili „Čestné občianstva”. Od roku 2018 pôsobí Topoľčanoch ako farár a dekan a práve občania mesta Topoľčany navrhli predsedovi Nitrianskeho samosprávneho kraja, aby mu udelil jedno z najvyšších ocenení kraja.

Zdroj: Biskupstvo Nitra( TK KBS, bnr, tu, ml; pz ) 20220612010   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]