[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Božie telo oslávia veriaci s biskupmi verejnými procesiami na námestiach
P:3, 12. 06. 2022 10:30, DOM

Nitra 12. júna (TK KBS) Pri príležitosti slávenia Slávnosti Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi, ktorá bude vo štvrtok 16. júna, sa budú na viacerých miestach Slovenska konať vonkajšie verejné slávnosti spojené s uctením Eucharistie. Viaceré z nich budú preložené na nedeľu.

- Bratislavská arcidiecéza

V nedeľu 19. júna 2022 sa bude konať v Bratislave vonkajšia verejná slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi pozostávajúca z pontifikálnej svätej omše na Primaciálnom námestí o 10:30 a eucharistickej procesie k farskému kostolu sv. Jána z Mathy (Trojička) na Župnom námestí.

„Pozývame Vás zúčastniť sa tejto spoločnej slávnosti a tak vydať svedectvo živej viery v Ježiša Krista prítomného v Oltárnej sviatosti," avizuje Bratislavská arcidiecéza.

- Trnavská arcidiecéza

Trnava, Bozie telo

Trnavská arcidiecéza a rektorát Katedrály sv. Jána Krstiteľa v Trnave pozýva mladých, seniorov, rodiny s deťmi a všetkých ľudí dobrej vôle na slávnosť Božieho Tela spojenú s eucharistickou procesiou ulicami mesta Trnava. Oslava Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi sa uskutoční v nedeľu 19. júna 2022.

Slávnosť sa začne svätou omšou o 9:30 a po nej bude nasledovať slávnostná procesia ulicami mesta Trnava ako zvyčajne po iné roky. Procesia pôjde z Univerzitného námestia po ulici Hornopotočnej cez Horné Bašty, na Štefánikovu ulicu k jezuitskému Kostolu Najsvätejšej Trojice, kde bude druhé zastavenie.

Potom budú pútnici pokračovať po Divadelnej ulici k františkánskemu Kostolu sv. Jakuba, kde bude tretie zastavenie. Ďalej sa pôjde v procesii po Radlinského ulici naspäť na Trojičné námestie a cez Trojičné námestie na Hviezdoslavovu ulicu, kde bude v uršulínskom Kostole sv. Anny štvrté zastavenie.

Procesia potom bude pokračovať po ulici Jána Hollého naspäť do katedrálneho Chrámu sv. Jána Krstiteľa na Univerzitné námestie, kde bude jej ukončenie.

- Banskobystrická diecéza

V Banskej Bystrici bude slávnosť Božieho tela preložená na nedeľu 19. júna, keď bude spojená s centrálnou eucharistickou procesiou.

Svätú omšu o 10:00 bude vo Farskom kostole Nanebovzatia Panny Márie celebrovať banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Následne bude cez Námestie Štefana Moysesa a Námestie SNP prechádzať eucharistická procesia so štyrmi oltárikmi. Procesia bude zakončená pred katedrálou.   

- Spišská diecéza

V spišskej katedrále sv. Martina bude slávnostná svätá omša na slávnosť Božieho Tela a Krvi 16. júna 2022 o 17:00. Sláviť ju bude diecézny administrátor Mons. Ján Kuboš.

V prípade priaznivého počasia bude po svätej omši nasledovať tradičná procesia v priestoroch Spišskej Kapituly, informoval Patrik Taraj, tajomník diecézneho administrátora.

- Košická arcidiecéza 

V nedeľu,  po sviatku Najsvätejšieho Kristovho tela a krvi, 19. júna 2022 o 9:30 sa v Dóme sv. Alžbety  uskutoční svätá omša, ktorú bude celebrovať košický arcibiskup metropolita Bernard Bober.

Po jej skončení bude nasledovať  procesia s Najsvätejšou Oltárnou sviatosťou ulicami mesta na oslavu daru Eucharistie a verejného  vyjadrenie úcty Kristovi  s tradičnými štyrmi zastaveniami pri Vítézovom dvore , Uršulínskom kláštore, Premonštrátskom kostole Najsvätejšej trojice a Urbanovej veži .

Záverečné požehnanie mestu Košice a jeho obyvateľom bude v košickej katedrále, informoval hovorca Košickej arcidiecézy Jaroslav Fabian. 

- Nitrianská diecéza

Pri príležitosti slávenia Slávnosti Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi sa bude v nedeľu 19. júna 2022 v Nitre konať celomestská verejná slávnosť na Svätoplukovom námestí.

Slávnostnú svätú omšu o 10:00 bude spolu s kňazmi nitrianskych farností celebrovať nitriansky pomocný biskup Mons. Peter Beňo. Po skončení svätej omše sa uskutoční eucharistická procesia zo Svätoplukovho námestia ku Kostolu sv. Michala na Vŕšku, uvádza Biskupstvo Nitra. 

- Rožňavská diecéza 

Rožňavský biskup Mons. Stanislav Stolárik bude na Slávnosť Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi 16. júna 2022 o 18:00 sláviť svätú omšu v Katedrále Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave. Po nej sa uskutoční Eucharistická procesia okolo katedrály s požehnaním, informovala Rožňavská diecéza 

-
Zdroje: Bratislavská, Trnavská arcidieécza / Banskobystrická diecéza / Spišská diecéza / Nitrianska diecéza / Košická arcidiecéza / Rožňavská diecéza ( TK KBS, tk, ml; pz ) 20220612002   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]