[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vďaka Erasmu absolvovali pedagógovia sériu mobilít v rôznych krajinách 
P:3, 09. 06. 2022 15:16, DOM

Košice 9. júna (TK KBS) Vďaka projektu Erasmus+ absolvovali pedagógovia Spojenej školy sv. Košických mučeníkov sériu mobilít v rôznych krajinách Európy. Navštívili Portugalsko, Španielsko, Taliansko, Chorvátsko, Česká republika, Fínsko, Rakúsko a Nemecko. Ide o výsledok projektu s názvom Vzdelávanie potrebuje komplexné príležitosti, ktorý zrealizovali posledné tri roky. 

Erasmus+ je program EÚ na podporu vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu v Európe. Erasmus+ ponúka príležitosti v oblasti mobility a spolupráce aj pokiaľ ide o oblasť školského vzdelávania. Spojená škola patrí medzi úspešných žiadateľov o grant z programu Erasmus+.

„Už prvé dni kurzu boli skvelé – zoznámila som sa s učiteľmi z Nemecka, Litvy či dokonca z Fínska alebo Turecka. Každý z nich vniesol do našich spoločných hodín kúsok svojho domova, kultúry, skúseností,“ hovorí psychologička Spojenej školy sv. Košických mučeníkov v Košiciach Barbora Sakmárová. 

„Školiteľka Marta hneď v úvode spomenula, že hoci máme každý odlišnú úroveň angličtiny, je to úplne v poriadku. A naozaj tam boli takí, ktorí seba a svoju školu prezentovali iba lámanou angličtinou, ale aj napriek tomu sa zapájali do všetkých aktivít a boli plnohodnotnou súčasťou našej medzinárodnej skupiny. 

Marta totiž na hodinách vytvorila atmosféru, pri ktorej nikto nemal strach ozvať sa či vyjadriť svoj názor, nech už bol akýkoľvek. A aj preto boli tieto hodiny dokonalé,“ dodáva. 

Spojená škola sa zapája aj do ďalších projektov Erasmus+, ktoré zamerané na mobility učiteľov a žiakov. Je katolíckou školou pozostávajúcou z gymnázia, základnej školy, základnej umeleckej školy i materskej školy. Vznikla v roku 2004. Jurisdikčne patrí pod Farnosť Božieho milosrdenstva v Košiciach – KVP a zriaďovateľom školy je Košická arcidiecéza. 

Zdroj:  Spojená škola sv. Košických mučeníkov / Milan Koščo ( TK KBS, ssk, ml; pz ) 20220609034   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]