[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Diecéznom centre v Žiline je výstava Spoločenstva Človek a Viera
P:3, 09. 06. 2022 11:44, DOM

Žilina 9. júna (TK KBS) Inštitút Communio a Diecézne centrum v Žiline pozývajú na putovnú výstavu veľkoformátových fotografií Spoločenstvo kresťanských fotografov Človek a Viera. Výstava s názvom Krása celku začala v Dome Quo Vadis v Bratislave a odtiaľ putuje po rôznych slovenských mestách. V Diecéznom centre v Žiline je sprístupnená od 5. júna a vidieť ju môžete do 20. augusta.

„Vaše hory spájajú v jedinom pohorí končiare a rozmanité scenérie a presahujú hranice krajiny, aby v kráse spojili rozličné národy. Rozvíjajte túto krásu, krásu celku. Vyžaduje si to trpezlivosť vyžaduje si to námahu, vyžaduje si to odvahu a zdieľanie, elán a tvorivosť,“ povedal pápež František v príhovore v Katedrále sv. Martina.

Fotografi spoločenstva Človek a Viera sa snažia svojimi fotografiami ukázať krásu života s Bohom. Aj táto výstava je súborom fotografií, ktoré zachytávajú rozličné momenty života Cirkvi a jej súčasťou je aj niekoľko fotografií z návštevy Svätého Otca Františka na Slovensku.

„Som veľmi rád, že v našich priestoroch môžeme opäť privítať zaujímavú fotografickú výstavu. Už prvé pozitívne ohlasy návštevníkov dokazujú, že spojenie umeleckého cítenia a kvalitnej techniky prináša pútavý obrazový materiál, pri ktorom je žiadúce sa zastaviť, stíšiť a nasávať atmosféru zaznamenaného," uviedol Dušan Václav zo Žilinskej diecézy, ktorý koordinuje výstavy v Diecéznom centre.

Zilina, vystava, Clovek a viera, plagat

TK KBS informovala Zuzana Kostková( TK KBS, zko, ml; pz ) 20220609033   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]