[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Edícia Viera do vrecka pripomína slová pápeža Cirkev na ceste k pokore
P:3, 09. 06. 2022 11:20, DOM

Bratislava 9. júna (TK KBS) „Kráčaním premáhate pokušenie statickej viery. Prosím vás, zostaňte na ceste, stále! Nezastavte sa!,“ povzbudzuje nás Svätý Otec František. Cirkev je stále na ceste, je potrebné ju trvalo reformovať, prehlbovať, aby sme ako jej členovia boli čoraz autentickejší v slovách aj činoch. Edícia Viera do vrecka si pripomína slová Svätého Otca Františka v najnovšej knihe s názvom Cirkev na ceste k pokore, ktorej autorom je Michal Zamkovský, kňaz, redemptorista, známy ako ľudový misionár a misionár milosrdenstva.

Pápež František nám pri svojej návšteve Slovenska v septembri 2021 prakticky ukázal, ako môže a má Cirkev viesť dialóg. Celá jeho návšteva bola vlastne – jeho príhovormi, ale aj gestami – jeden veľký dialóg. Už na začiatku návštevy pripomenul, že neprišiel kontrolovať  ani diktovať, ale kráčať s nami po ceste viery. Ukázal, aké je krásne stretávať sa, počúvať a deliť sa o vieru nielen s tými, ktorí sú vnútri, ale so všetkým. nihu s inšpiratívnym obsahom a moderným spracovaním na 72 stranách dopĺňajú ilustračné fotografie.

Hlavnou líniou edície Viera do vrecka 2022 z dielne Vydavateľstva DON BOSCO je uvažovanie o posolstvách Svätého Otca Františka, ktoré ako semienka zasial pri svojej návšteve Slovenska, aby priniesli úrodu aj v našom živote. Viac informácií o edícii a vydavateľstve je možné nájsť v e-shope www.donbosco.sk.

Viera do vrecka, Frantisek

Michal Zamkovský je katolícky kňaz a člen rehole redemptoristov. Počas komunizmu absolvoval tajné štúdiá teológie a aj po tajnej vysviacke pracoval ešte desať rokov vo fabrike. Známy je ako ľudový misionár a misionár milosrdenstva. Svoje poslanie uplatňuje aj prostredníctvom médií. Významnú úlohu v jeho misijnej práci zohráva spolupráca s laikmi a kreovanie nových kresťanských spoločenstiev.

TK KBS informoval Peter Novák( TK KBS, pno, ml; pz ) 20220609032   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]