[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na program Master v teológii manželstva sa dá prihlásiť už len týždeň
P:3, 09. 06. 2022 07:20, DOM

Košice 9. júna (TK KBS) Už len pár dní trvá možnosť prihlásenia na nový akademický program Master v teológii manželstva a rodiny, ktorý organizuje Teologická fakulta v Košiciach Katolíckej univerzity (KU) v Ružomberku v spolupráci s Košickou arcidiecézou a Akadémiou Karola Wojtylu otvára. Prihlasovanie potrvá do stredy 15. júna 2022.

Ide o dvojročný akademický program, výstupom ktorého je získanie diplomu s titulom Master seu Licentiatum in Scientiis religiosis de matrimonio et familia (Master v náboženských vedách so zameraním na manželstvo a rodinu) vydávaný Vyšším inštitútom náboženských vied na TF KU.

Obsahový základ programu tvorí učenie Cirkvi o manželstve a rodine a pohľad spoločenských vied na rodinu. Štúdium je špecifické svojím „family friendly“ prvkom, čím chcú organizátori umožniť štúdium aj pre rodiny s malými deťmi. Program je zameraný na osobnú formáciu a profesionálnu formáciu jednotlivcov, manželských párov, seminaristov, kňazov, zasvätených, študentov i pracujúcich.

Filozofiou programu je ďalšia profilácia odborníkov pre prácu s rodinou a vzdelávanie farských koordinátorov pastorácie rodín. Osobitnou cieľovou skupinou sú preto odborníci (psychológovia, právnici, lekári, zdravotnícky personál, sociálni pracovníci, učitelia, katechéti, pastorační pracovníci).

Celý program je obohatený o spoločné slávenie Eucharistie, spoločné stolovanie, rozhovory pri občerstvení. Nad rámec akademickej formácie ponúkame ďalšie kultúrne, duchovné či spoločenské aktivity pre rozvoj vzťahov na ľudskej i duchovnej úrovni.

K aktuálnemu ročníku Teologická fakulta KU vydala aj sériu video svedectiev študentov a absolventi štúdia. Všetky sú dostupné na oficiálnom YouTube kanáli Teologickej fakulty. Program garantuje košický pomocný biskup Mons. Marek Forgáč. Lektormi programu sú kňazi, manželia a odborníci zo Slovenska  i zahraničia.

Viac informácií a prihláška je na stránke KU a na sociálnych sieťach fakulty.( TK KBS, rku, ml; pz ) 20220609016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]