[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Križovanoch prebehla formácia tímu lektorov prípravy snúbencov
P:3, 09. 06. 2022 07:13, DOM

Križovany nad Dudváhom 9. júna (TK KBS) Lektori pracujúci so snúbencami v rámci Trnavskej arcidiecézy sa stretli na prvom formačnom stretnutí v sobotu 4. júna v priestoroch fary v Križovanoch nad Dudváhom. Hostiteľom trinástich lektorských párov z Trnavy a Piešťan bol Maroš Lovič, zodpovedný za pastoráciu rodín v Trnavskej arcidiecéze.

Predstavil víziu formačných stretnutí, slovo potom dostali hostia - psychológ a kouč Maroš Kubeš s manželkou Gitkou, ktorí sa dlho venujú sprevádzaniu manželských párov v kríze. Spolu s nimi sa každý z účastníkov zamýšľal nad vlastnou skúsenosťou z prípravy na manželstvo a následnej reality.

Uvažovali aj nad tým, akou optikou sa dnešní snúbenci a manželia dívajú na svoje manželstvo a akú dôležitosť v rebríčku hodnôt pre nich má. Maroš Kubeš zdôraznil aj potrebu a častú absenciu modlitby manželov ako nevyhnutnú súčasť a podmienku rastu manželstva, ako aj vedomie, že príprava snúbencov je Božie dielo, a nie naše.

Úlohou lektorov je ponúknuť silu príkladu, osobného svedectva cez témy prípravy a povzbudiť mladé páry žiť v spoločenstvách, mať zázemie, keďže aj podľa slov Svätého Otca potrebujú mladé manželstvá sprevádzanie.Lektori sa v ďalšej časti formácie zaoberali očakávaniami od seba, tímu, sprevádzajúceho kňaza Maroša Loviča, ako aj očakávaniami od arcidiecézy.

Záver stretnutia vyvrcholil spoločnou modlitbou a slávením vigílie Zoslania Ducha Svätého.

Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave Mária Kohutiarová( TK KBS, abu tt, mko, ml; pz ) 20220609015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]