[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 23. 03. 2023   Meniny má Adrián      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  marec  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Objav životnú cestu, na ktorú ťa volá Boh, pozývajú Saleziáni don Bosca
P:3, 08. 06. 2022 08:35, DOMFoto: Print screen


Bratislava 8. júna (TK KBS) Cesta rozlišovania povolania (CRP) je saleziánsky projekt s viac ako 25 ročnou tradíciou. Ročný program je určený pre mladých mužov maturantov, vysokoškolákov alebo už pracujúcich, ktorí hľadajú svoje životné povolanie.

Tohtoroční účastníci chceli sprostredkovať svoj pozitívny zážitok z dobrodružnej cesty objavovania svojho povolania aj svojim rovesníkom. Vznikla tak myšlienka natočiť niekoľko krátkych videosvedectiev, v ktorých sa absolventi z rôznych ročníkov podelili so svojimi skúsenosťami s projektom a tým, čo im priniesol do života. Saleziáni oslovili päticu mladých mužov, medzi ktorými sú rehoľník, seminarista, salezián aj otcovia rodín. Ich krátke svedectvá budú nasledujúcich päť utorkov postupne uverejňované na saleziánskom YouTube kanáli a sociálnych sieťach.

„V našich strediskách je veľmi veľa mladých mužov, ktorí premýšľajú nad budúcnosťou. Sú vo veku, keď rozmýšľajú, ako ďalej v živote a na tejto ceste im chceme pomôcť,“ vysvetľuje motiváciu saleziánov don Karol Maník. Jednoročná cesta je rozdelená na desať víkendových stretnutí a záverečné duchovné cvičenia, vždy v inom kúte Slovenska. Každé zastavenie na tejto ceste ponúka príležitosť stretnúť zaujímavého hosťa, vypočuť si inšpiratívnu tému, zažiť silu spoločenstva, byť osobne sprevádzaný a prehĺbiť svoj duchovný život.

Podľa slov dona Maníka sa väčšine účastníkov za jeden rok nepodarí definitívne rozlíšiť svoje povolanie. „Potom im dáme ponuku – ak chcete, pokračujeme ďalej na tzv. after CRP, ešte ďalší rok, možno dva roky. Ale už nie každý mesiac, ale dva-tri mesiace, individuálne či spoločne. Čiže ten kontakt pokračuje ďalej, ale inou formou.“  Tí, ktorí chcú spoznávať Boha, seba i svoje miesto v živote, môžu vykročiť so Saleziánmi a objaviť svoje povolanie. Záujemcovia môžu vyplniť do 1. septembra 2022 tento dotazník.

Projekt Cesta rozlišovania povolania má aj svojho patróna. Je ním bl. mučeník Titus Zeman. Saleziánska rodina sa, ako každý 8. deň v mesiaci, bude aj 8. júna modliť za rozlišovanie povolania. Pre tých, ktorí by sa chceli spojiť v spoločnej modlitbe, ponúkajú ruženec o 17:40 a svätú omšu v Kostole Panny Márie Pomocnice kresťanov v Trnave o 18:00. Hlavným celebrantom bude salezián don Peter Kvašňovský.  Online priamy prenos bude môcť na YouTube SDB Kopánka alebo saleziani.sk.( TK KBS, mko; ml ) 20220608017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]